Irakietį per Lietuvą nelegaliai gabeno Suomijos pilietybę turintis jo tautietis (0)

Pasieniečių nuotr.

Pasieniečių nuotr.

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė, pirminiais duomenimis, migrantą iš Irako ir jį per Lietuvą nelegaliai bandžiusį gabenti tautietį, turintį Suomijos pilietybę. Įtariama, kad ši šalis ir buvo jų kelionės tikslas. Kad irakiečius nelegaliai bandoma į Skandinavijos šalis gabenti nauju maršrutu, einančiu per Baltijos šalis, Lietuvos pasieniečiai jau buvo nustatę praėjusių metų rugsėjį.

Vasario 19 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Suvalkai – Marijampolė, pasirinktinio patikrinimo metu sustabdė automobilį suomiškais numeriais. Jis ką tik buvo įvažiavęs iš Lenkijos.

Vairuotojas pateikė tvarkingus suomišką pasą ir suomiškus mašinos dokumentus. Paaiškėjo, kad tai Suomijos pilietybę turintis 27-erių irakietis. Kartu vykęs keleivis dokumentų teigė neturįs ir Kalvarijos pasieniečiams prisistatė esąs 33-ejų Irako pilietis.

VSAT pareigūnai automobilio bagažinėje rado striukę, kurios kišenėje buvo Irako piliečiui išduota tapatybės kortelė. Joje esantys duomenys sutapo su tais, kuriuos apie save pateikė keleivis.

Abu užsieniečiai buvo sulaikyti ir naktį iš penktadienio į šeštadienį praleido Kalvarijos užkardoje. Šeštadienį buvo sprendžiamas klausimas dėl migranto iš Irako perdavimo Lenkijos, šalies, iš kurios jis pateko į Lietuvą, pareigūnams.

Vairuotojui VSAT Lazdijų rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Įtariama, kad Suomijoje gyvenantis irakietis savo tautietį planavo nelegaliai nugabenti iki šios Skandinavijos šalies. Tokį nelegalios migracijos kanalą Lietuvos pasieniečiai išsiaiškino praėjusių metų rugsėjį. Tuomet Lietuvos pareigūnai sulaikė 4 grupes, iš viso 22 Irako piliečius (iš jų 5 gabentojus), vykusias iš Lenkijos per Lietuvą į Suomiją ir Švediją. Du irakiečiai vyko pėsčiomis savarankiškai, o kitos 3 Irako piliečių grupės buvo gabenamos automobiliais jų tautiečių, turinčių Suomijoje ar Švedijoje išduotus užsieniečio pasus arba leidimus gyventi šiose Skandinavijos šalyse.

VSAT pareigūnų informaciją apie atsiradusį naują nelegalios migracijos maršrutą Irakas – Turkija – Graikija – Makedonija – Serbija – Vengrija – Austrija – Čekija – Lenkija – Lietuva – Latvija – Estija – Suomija arba Švedija patvirtino ir kolegų iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos įvykdyti irakiečių migrantų sulaikymai.

Lietuvos atveju nauju šis maršrutas pavadintas todėl, kad iki tol didžioji dauguma nelegalių migrantų buvo gabenami ar patys bandydavo keliauti priešinga kryptimi. Į Lietuvą patekę iš Baltarusijos ar Latvijos jie stengdavosi kuo skubiau išvykti į Lenkiją, o per ją – į tikslo šalis Vakarų Europoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė