Susitarimas pasiektas: JK premjeras D. Kameronas ragins tautiečius pasilikti ES (9)

„Twitter“ nuotr.

„Twitter“ nuotr.

Vasario 19 d. Europos Sąjungos (ES) šalių vadovai sutarė su Jungtine Karalyste (JK), kad jai ES bus suteiktas specialus statusas. JK galės riboti socialines išmokas atvykėliams iš kitų ES šalių, o taip sutarta dėl ES sutarties pakeitimo, kuris suteiks JK nesilaikyti įsipareigojimo siekti tolesnės politinės integracijos į ES. 

Dėl šių susitarimų JK premjeras pažadėjo „visa širdimi ir siela“ raginti savo šalies žmonės balsuoti už pasilikimą ES.

Tačiau pasisakantieji už JK pasitraukimą iš ES susitarimą vadina „tuščiu“, nes pasak jų buvo susitarta tik dėl labai nežymių pokyčių.

Tuo tarpu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauuskaitė apie susitarimo pasiekimus internete rašo pakilia gaida: „Susitarimas „#UKinEU“ pasiektas. Drama baigėsi“.

„Po ilgos derybų dramos turime rezultatą – pasiektas susitarimas, kuris sustiprins ES konkurencingumą, sumažins biurokratinę naštą verslui ir užtikrins, kad Lietuvos ir kitų Europos šalių piliečiai nebūtų diskriminuojami. Dabar Jungtinės Karalystės ateitis ES – šios šalies žmonių rankose“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Britanijos premjeras D. Kameronas iš ES reikalavo permainų ir gasdino pasitraukimu iš bloko.

Šalies pasilikimas ar pasitraukimas iš ES turi būti sprendžiamas 2016 metų birželio 23 dieną referendumu.

EVT pasiektas susitarimas dėl reformų įsigalios tik Jungtinės Karalystės žmonėms priėmus sprendimą likti ES sudėtyje.

Pagrindiniai JK ir ES vasario 19-os d.susitarimo punktai yra šie:

• Britanijai suteikiama teisė į „avarinį stabdį“ dėl pašalpų mokėjimo mažai uždirbantiems imigrantams pirmuosius ketverius jų gyvenimo JK metus. Jis būtų taikomas esant „išskirtiniam“ imigracijos mastui. Tačiau tokią teisę šalis turės tik septynerius metus,
• Pašalpos už vaikus imigrantams iš kitų ES šalių, kai vaikai gyvena savo gimtosiose šalyse, bus mokami atsižvelgiant į tos šalies pragyvenimo lygį. Šis punktas bus iš karto taikomas naujiems atvykėliams, o nuo 2020 metų – visiems 34 000 asmenų, kurie dabar gauna tokias pašalpas.
• Numatomi ES sutarčių pakeitimai, kuriais remiantis, Jungtinė Karalystė negalės būti verčiama prisijungti prie didesnės politinės integracijos ES.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė