Į Lietuvą atvyksta moteris, iki pietų ašigalio nukeliavusi… traktoriumi (1)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Kitą savaitę Lietuvoje lankysis neeilinė asmenybė. Tai – aktorė, nuotykių ieškotoja Manon Osevort (Manon Ossevoort), pasiekusi vieną iš neįprasčiausių, ir gana ekstremalių pasaulio rekordų: ji pirmoji moteris įveikusi ilgą kelią į Pietų ašigalį… traktoriumi. Moteris iš viso įveikė daugiau nei 38 tūkst. kilometrų.

„Nekantriai laukiu kelionės į Lietuvą. Čia lankysiuosi pirmą kartą. Tikiuosi, pas jus ne taip speiguota, kaip pavyzdžiui, Antarktidoje“, – šypsosi moteris.

Kelionė užtruko net 9 metus

M. Osevort kelionę pradėjo 2005 m. nuo savo namų tyliame Nyderlandų miestelyje. Moteris planavo pasiekti piečiausią Afrikos tašką. Po ketverių metų buvusi aktorė pasiekė Keiptauną, tačiau jau tada moteris buvo apsisprendusi tęsti kelionę, ir pasiekti Pietų ašigalį, tokiu būdu pakartodama garsiąją 1958 m. sero Edmundo Hilario ekspediciją.

Deja, M. Osevort viltys per trumpą laiką pasiekti Pietų ašigalį sudužo moteriai pavėlavus į iš Keiptauno į Antarktidą plaukusį laivą, o tai reiškė ketverių metų pertrauką. Vis dėlto šiai užsispyrusiai moteriai pavyko rasti naujų rėmėjų, todėl ji sugrįžo, kupina dar didesnio ryžto.

„Gyvenime pasiduoti yra lengviausia, o aš nelinkusi eiti lengviausiais keliais. Kelionė užtruko net devynis metus, tačiau aš tai vis tiek padariau“, – pasakoja ryžtinga moteris.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Olandų aktorė ir nuotykių ieškotoja, dar žinoma kaip „Traktoriaus mergina“, 2014 metų gruodžio 9 d. pasiekė Pietų ašigalį po to, kai traktoriumi kirto Europą, Afriką ir speiguotus Antarktidos ledynus.

Keliaudama M. Osevort surinko tūkstančius popieriaus lapelių su Europoje ir Afrikoje sutiktų žmonių svajonėmis, norais ir žinutėmis. Keliautoja sudėjo šiuos lapelius į senį besmegenį, kurį nulipdė pasiekusi piečiausią planetos tašką. Devynis metus trukusi, 38 tūkst. kilometrų kelionė finišavo.

Kai buvo užduotas klausimas, ar ši kelionė bus jos nutrūktgalviškų nuotykių su traktoriumi pabaiga, telefono ragelyje pasigirdo užkrečiantis M. Osevort juokas: „Taip. Manau, tai geriausias nuotykis traktoriumi, kokį tik įmanoma sugalvoti.“

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė