Stintų mėgėjai šį savaitgalį renkasi į Neringą (dienotvarkė) (0)

Neringos sav. nuotr.

Neringos sav. nuotr.

Savaitgalį skanauti stintų ir susipažinti su unikaliomis šio krašto žūklavimo tradicijomis kviečia Neringa: prasideda visą savaitgalį truksianti penktoji „Stintapūkio“ šventė.

Ant marių ledo, kurio storis šiomis dienomis siekia daugiau nei 20 centimetrų, planuojama organizuoti poledinės žūklės varžybas bei susirinkusiems parodyti bumbinimą – poledinės baidomosios žvejybos būdą.

Atvykstantys į šiai šventei skirtus renginius tam tikromis valandomis, bus atleidžiami nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą.

Nors iš ledo gniaužtų išsilaisvinusios Kuršių marios vis labiau primena apie artėjantį pavasarį, žiemiškų „Stintapūkio“ šventės tradicijų šiomis dienomis netrūks – vyks žūklės varžybos „Nidos blizgė“, bus pristatytas senasis žvejybos būdas – bumbinimas. Vyks edukaciniai užsiėmimai, šokių pamokos, sportinės rungtys, kurorto maitinimo įstaigos kvies ragauti šventei skirtų patiekalų. Virtualaus turo dėka bus galima išvysti ir pačiais tikriausiais žiemiškais rūbais pasipuošusią Neringą.

Į šventinį „Stintapūkio“ šurmulį siekdama įsukti kuo didesnį žmonių ratą, Neringos savivaldybės taryba priėmė sprendimą šventės svečius atleisti nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į kurortą.

Vietinės rinkliavos lengvatą nuspręsta suteikti asmenims, į Neringą vykstantiems lengvaisiais automobiliais ir autobusais į pagrindinius „Stintapūkio“ šventės renginius, t. y. – š. m. vasario 20 d. nuo 8.00 val. iki 12.00 val.

Kurorto svečiai, planuojantys dalyvauti „Stintapūkio“ šventėje, į Neringą galės patekti nemokėdami vietinės rinkliavos už įvažiavimą (važiuojant pro Nidos ir Alksnynės kontrolės postus) tik minėtomis valandomis.

Vietinės rinkliavos dydis lengviesiems automobiliams šiuo metu siekia 5 Eur (17,26 Lt), autobusas iki 30 vietų – 15 Eur (51,79 Lt), autobusas virš 30 vietų – 29 Eur (100,13 Lt). Visus metus nuo vietinės rinkliavos atleidžiami asmenys, į Neringą vykstantys su elektromobiliais, pateikę transporto priemonės registracijos liudijimą.

stintapukis-A2-CMYK-001-8513

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė