Šiauliuose pristatomas filmas apie teatro ir kino režisierių J. Vaitkų (video) (0)

apie_jona_filmas

Iš filmo „Apie Joną“ | scanorama.lt nuotr.

Vasario 22 d., pirmadienį, 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks dokumentinio filmo „Apie Joną“ (2015) pristatymas ir peržiūra. Filme pasakojama Lietuvos teatro legendos – režisieriaus Jono Vaitkaus – istorija. Renginyje dalyvaus režisierius, scenaristas, operatorius, fotografas Jokūbas Vilius Tūras. Taip pat bus pristatyta J. V. Tūro knyga „Sapnuoju, kad einu. Vilnius –Santjago de Kompostela“ apie Šv. Jokūbo piligrimystės kelią.

Kino juostoje  „Apie Joną“ žiūrovai išvys pasakojimą apie žinomą lietuvių teatro ir kino režisierių, teatro pedagogą Joną Vaitkų. Jo lūpomis pasakojama istorija supažindins su teatro subtilybėmis, leis patekti į Rusų dramos teatro sceną bei užkulisius, stebėti kūrybos, repeticijų procesus, kasdienio gyvenimo detales.

Filmą papildo asmeniniai J. Vaitkaus pamąstymai apie visuomenės vertybes, žmonių tikruosius veidus, scenos aktorius. Režisierius pasakoja apie ilgus metus trukusią karjerą, kalba drąsiai, mandagiai ir atvirai. Nelieka pamirštos ir itin jautrios temos apie kūrėjo kančias, abejones ir sėkmės džiaugsmą.

J. Vaitkus yra dirbęs Šiaulių dramos teatro ir Kauno valstybinio dramos teatro vyriausiuoju režisieriumi, Lietuvos kino studijos režisieriumi, Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro meno vadovu, dėstęs vaidybą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Staten Teater Norvegijoje, Emersono koledže JAV, Helsinkio valstybinėje aukštojoje teatro mokykloje Suomijoje, Kopenhagos nacionalinėje teatro mokykloje Danijoje, Krokuvos teatro akademijoje Lenkijoje.

Režisierius per gyvenimą sukūrė daugiau kaip 60 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, yra režisavęs kino filmų. J. Vaitkus apdovanotas Lietuvos ir SSRS valstybinėmis premijomis, „Auksinės vilnos“ prizu Tbilisyje (Gruzija) ir „Scotman Fringe First Award“ prizu Edinburge (Škotija), „Šv. Kristoforo“ geriausio metų režisieriaus prizu, Auksiniais scenos kryžiais, Nacionaline kultūros ir meno premija.

„Žaviuosi J. Vaitkaus vitališkumu, drąsa, valia ir užsispyrimu. Buvau tikras, kad šeimai leidus filmuoti J. Vaitkų kasdienio gyvenimo situacijose, sukursime įdomų kino pasakojimą apie šio menininko požiūrį į žmogų, darbo metodus ir pasaulėžiūrą sulaukus 70-ies, – pasakoja filmo „Apie Joną“ režisierius Jokūbas Vilius Tūras. – Neabejoju, kad šis filmas turės išliekamąją vertę, bus įdomus ir kaip dokumentas, ir kaip jausmingas pasakojimas.“

Neskaičiuojant  juostos „Apie Joną“, J. V. Tūras sukūrė dar tris filmus: trumpametražį vaidybinį filmą „Noras“ (1992), „1941 m. tremtis vaikų akimis“ (2011) ir „Sapnuoju, kad einu“ (2013), pelniusį „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią metų dokumentinį filmą.

Renginys nemokamas.

Rėmėjas – Arvydo Mockaus labdaros ir paramos fondas. Renginio kuratorius – fotomenininkas Ričardas Dailidė.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė