Sausakimšoje Prezidentūros salėje vyko filmo „Radviliada“ premjera (video) (0)

Filmo Radviliada filmavimas_FB foto

Filmo „Radviliada“ filmavimo akimirka | facebook.com nuotr.

Vasario 18 d. Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose vyko lietuviškojo filmo „Radviliada“ peržiūra ir susitikimas su kūrybinės grupės nariais. Valstybės institucijų atstovai, diplomatai, žinomi  kultūros veikėjai ir tiesiog kinu besidomintys piliečiai turėjo unikalią galimybę ne tik išvysti vienos iš galingiausių Europos dinastijų istoriją, bet ir gyvai pabendrauti su tiesioginiu Radvilos Juodojo palikuoniu Princu Maciejumi Radvila (Maciej Radziwill).

„Radviliada“ – tai spalvinga dokumentinio kino kelionė, kurioje susitinka dabartis ir praeitis, susilieja dokumentiniai tyrinėjimai, vaidybinio kino elementai ir žinomų istorikų atradimai. Norėdami atsekti Radvilų giminės istoriją keliavome į aštuonias pasaulio valstybes, kalbinome ekspertus Izraelyje, Ukrainoje, Škotijoje, Lenkijoje, Austrijoje. Lietuvoje Radvilų pavardė labai įprasta, tačiau ar dažnas iš mūsų žinome, kad Radvila Našlaitėlis pėsčiomis keliavo į Jeruzalę? O Radvila Juodasis buvo užkietėjęs protestantas? Šios giminės palikimas – neišsemiamas įstabių istorijų ir neatsakytų klausimų lobynas“, – pasakojo fimo meno vadovas A. Matelis.

Radviliada prezidenturoje_lrp.lt

lrp.lt nuotr.

Pasak jo, sprendimą kurti šį filmą lėmė ne vien įdomi istorija, bet ir Radvilų giminės pasiaukojimas Lietuvai ir jos gerbūviui, siekis visus savo sprendimus vertinti kaip atsakomybę ne tik žmonėms, bet ir Dievui. Tai – vertybės, kurios išlieka neįkainojamos ir šiandien.

„Taip jau mūsų giminėje susiklostė per šimtmečius, kad talentingi Radvilos rinkdavosi menus ar filosofiją, mažiau talentingi – verslą, o likę tiesiog medžiodavo. Aš medžioti niekad nenorėjau, žinomu filosofu tapti nepavyko. Tiesa, spausdinau sovietų uždraustas knygas, už tai ir kalėjime pasėdėjau. Tada pasirinkau verslą“, – apie Radvilų giminę šmaikštavo M.Radvila, žinomas Lenkijos visuomenės veikėjas, filosofas, filantropas ir verslininkas.

Atnaujinta tarptautinė filmo „Radviliada“ versija bus išleista keturiomis kalbomis – lietuvių, lenkų, baltarusų ir anglų. Planuojama filmą pristatyti užsienio šalių televizijoms ir tarptautiniams kino festivaliams.

Filmo „Radviliada“ režisierė – Ramunė Rakauskaitė, vaidybinių epizodų režisierius – Jonas Trukanas, scenarijaus autoriai – Arūnas Matelis, Ramunė Rakauskaitė, Renata Šerelytė, Romas Lileikis. Filmą kūrė tarptautinė 170 žmonių komanda iš Lietuvos, Latvijos, Italijos, Izraelio, Lenkijos, Didžiosios Britanijos bei Šveicarijos. Filmo rėmėjai –  LR Kultūros ministerija, LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos kino centras, Nacionalinis Latvijos kino centras, AB „Kauno tiltai“.

Trumpą filmo anonsą galite peržiūrėti čia:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė