Režisierius G. Ivanauskas žada „Kadagio“ žiūrovams tautinius šokius pateikti „skaniai“ ir savitai (video) (0)

KTU tautinio meno ansamblis Nemunas_ktu.lt

KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ | ktu.lt nuotr.

Jau šį sekmadienį, vasario 21 d.  – naujojo intriguojančio televizijos projekto „Kadagys“ premjera, kuriame išskirtiniais pasirodymais žada nustebinti Kauno technologijos universiteto (KTU) tautinio meno ansamblis „Nemunas“. Ruošti staigmenas kolektyvui padeda garsus režisierius, šokėjas, aktorius Gytis Ivanauskas ir žinomas operos solistas Liudas Mikalauskas.

Tautinį meną populiarinantis TV projektas, kuriame dalyvauja dešimt tautinių šokių ansamblių kartu su savo generolais, bus tiesiogiai transliuojamas šešis sekmadienius TV3 kanalu 19.30 val. iš istorinės Kauno sporto halės.

„Kadagys“ – pirmasis tokio pobūdžio projektas ne tik Lietuvoje, Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje. Džiugu, kad pasinaudojus šia idėja siekiama tarsi prikelti tautinius šokius iš miego ir parodyti, kad lietuvių liaudies šokiai nėra nuobodūs. Anaiptol – jie gali būti ir šmaikštūs, ir sentimentalūs, ir jausmingi“, – įsitikinęs G. Ivanauskas, režisuojantis KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ pasirodymus.

Tokie televiziniai talentų konkursai aktoriui ne naujiena. G. Ivanauskas yra prisidėjęs prie muzikinio projekto „Chorų karai“, dėl geriausios šokėjų poros vardo varžęsis „Šok su manimi“, kurio vėlesniuose sezonuose prisidėjo kuriant kai kurių porų dalyvių pasirodymus.

„Gyčio Ivanausko teatrą“ įkūrusio šokėjo teigimu, pirmajai „Kadagio“ laidai kartu su „Nemunu“ ruošiamasi intensyviai, tuo pačiu galvojant apie ateities perspektyvas, t.y. kas vyks ir tolimesnėse projekto laidose. G. Ivanauskas patikino, kad nors ir sunku nuspėti, kaip viskas klostysis projekto metu, tačiau KTU „Nemuno“ pasirodymai suplanuoti visoms „Kadagio“ laidoms.

Gytis Ivanauskas 2_ktu.lt

Gytis Ivanauskas | ktu.lt nuotr.

„Su ansamblio nariais radome bendrą kalbą, puikiai vieni kitus suprantame. Kiekvienos repeticijos metu skatinu juos savyje atrasti aktorinių gebėjimų, kurie labai svarbūs bet kokiame šokyje. Taip pat stengiuosi padėti jiems pasirodyti ir kaip visumai, ir kaip individualybėms“, – teigia režisierius.

Nemuniečiams talkinantis aktorius sakė esąs maloniai nustebintas tuo, jog KTU studentai ne tik puikūs šokėjai, dainininkai, bet ir tikri patriotai, aukojantys savo laisvalaikį tautiniams šokiams.

Paklaustas, kodėl ryžosi šiai avantiūrai, G. Ivanauskas pažymi, jog kelti sau iššūkius, išbandyti naujus dalykus visada labai naudinga: „Šiam projektui tradicinius lietuvių liaudies šokius kartu su „Nemunu“ stengsimės perteikti žiūrovams taip, kad būtų „skanu“ ir įdomu.“

„Būsimuose pasirodymuose padėsiu atskleisti KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ galimybes, aktorinius studentų gebėjimus, kas man visada yra labai svarbu, išbandyti skirtingą tempą, temas, nuotaikas. Bandysime parodyti, kad KTU studentai gali būti stiprūs ne tik moksle, technologijose, bet ir šokyje, kuris padeda atskleisti jų žaismingumą, jautrumą ir jausmingumą“, – kalbėjo G. Ivanauskas.

Choreografas patikino, kad „Nemuno“ pasirodymus bus stengiamasi paruošti taip, kad šie būtų įdomūs ne tik lietuvių liaudies šokių ir muzikos gerbėjams, bet ir kitai žiūrovų daliai, skeptiškai žiūrinčiai į Lietuvos tautinį meną.

KTU tautinio meno ansamblis Nemunas_1.ktu.lt

KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ | .ktu.lt nuotr.

„Nuomonė, jog tautiniai šokiai yra pasenę ir nuobodūs yra klaidinga. Šiandien, išlaikant lietuviškas vertybes, tautinius šokius žiūrovams galima pristatyti naujai ir tokiu būdu, kad jie būtų priimtini kiekvienam“, – įsitikinęs G. Ivanauskas, savo karjeroje išbandęs daug skirtingų šokių stilių, bet kuriam lietuvių liaudies choreografija – išskirtinė, savita ir labai įdomi.

Paklausus, kaip vertina KTU tautinio meno ansamblio galimybes ir perspektyvas naujajame projekte „Kadagys“ pasiekti finalą, o gal ir pergalę, aktorius atsako su ryžtinga šypsena veide: „Aš dirbu tik su nugalėtojais“.

Vaizdo medžiaga: interviu su G. Ivanausku:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė