Z. Vaišvila. Silpna valdžia – silpni argumentai (10)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Signataro Z. Vaišvilos pranešimas perskaitytas 2016 02 18 d.  Seime surengtoje spaudos konferencijoje „Dėl bandymų klaidinti Lietuvos piliečius”.

Įsibėgėja Valstybinėje rinkimų komisijoje (VRK) įregistruota pilietinė iniciatyva dėl 50000 Lietuvos piliečių parašų rinkimo, siekiant įpareigoti Lietuvos Seimą svarstyti įstatymo projektą dėl 2015.11.26 d. LR įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo“ panaikinimo. Aiškėja beviltiškai silpnos Lietuvos valdžios beviltiškai silpni prieštaravimo argumentai.

Vienu balsu ir vienodais tekstais pasisakančiai sisteminei žiniasklaidai šiame chore pirmu balsu šį kartą užsakytą dainą traukia net pati LRT. Kiti „gerų“ tarybiniųlaikų tradicija tik privaloma tvarka šiuos tekstus perspausdina ar pagarsina. Tai patvirtina, kad ant kortų lošimo stalo valdžia šiai mūsų kukliai iniciatyvai stabdyti išmetė svarbiausią kortą. Pažiūrėsime, ar ši korta padės?

Neįsivaizdavau, kad po 1989 m. vasario 16–osios antimitingo Gedimino (dabar – Katedros) aikštėje Vilniuje dar kartą gyvenime skaitysiu ir TV ekrane regėsiu valdančios kompartijos užsakomuosius tekstus.

Pagrindinė valdžios taktika taip pat grindžiama komunistinės valdžios praktika – paprasčiausiai meluoti. Štai vasario 9 d. LRT radijo laida „60 min“ šią pilietinę iniciatyvą pavadino „Pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą įstatymu“. Tačiau tokio įstatymo nėra! Mes renkame parašus dėl Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo, sukūrusio prielaidas visiškam chaosui, panaikinimo. Mes prieš nelegalų ir nekontroliuojamą užsieniečių patekimą į mūsų šalį.

Po Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės išrinkimo pagrindinis kompartijos ruporas „Tiesa“ parašė apie tai beveik tiesą. Purvą ir visišką melą išpylė „Vakarinės naujienos“ Irenos Tiškutės pasirašytu straipsniu, pavadintu „Platonas – draugas, bet tiesa – dar didesnis draugas“. Tuo metu drauge su Sauliumi Lapieniu patekome pas šią žurnalistę Spaudos rūmuose ir bandėme su ja diskutuoti. Greitai supratome, kad ji neturi, ką pasakyti. Todėl mūsų laiškas I. Tiškutei buvo atspausdintas „Sąjūdžio žiniose“.

Bet kad „demokratijos suklestėjimo“ nepriklausomybės laikais LRT negalima bus net padiskutuoti apie tai… Palauksime vasario 23–iosios. Tą dieną LRT Tarybos posėdyje paprašėme svarstyti sausio 24 d. „Savaitės“ laidoje Nemiros Pumprickaitės paskleistą šmeižtą, jau tą patį vakarą daug kartų patiražuotą kitose sisteminės žiniasklaidos priemonėse.

Kodėl nusprendėme rinkti piliečių parašus? Todėl, kad Seimas netaiso savo klaidos. O klaida brangiai kainuos Lietuvai ne tik pinigais – Lietuvos valdžia taip „supaprastino“ nelegalių imigrantų priėmimą, kad Lietuva įsipareigojo:

– nekreipti dėmesio, jei nelegalus imigrantas sako netiesą, dėl ko anksčiau toks meluotojas automatiškai netekdavo teisės būti ES ir Lietuvoje;
– priimti visus nelegalius imigrantus, kurie tik panorės atvykti į Lietuvą, dėl jų neteisėto atvykimo netaikyti baudžiamosios atsakomybės ir jiems, ir padėjusiems jiems tai padaryti;
– net pabėgėlių priėmimo centrų taisyklių pažeidėjams suteikta laisvė be leidimo keliauti, kur nori;
– per 24 val. suteikti nelegaliems imigrantams leidimą gyventi Lietuvoje, ir net Jungtinėms Tautoms pateikti informaciją apie šiuos nelegalus, tik gavus jų sutikimą;
– nedrausti nelegaliems imigrantams laisvai atvykti į Lietuvą, išvykti ir vėl sugrįžti.

Visų buvusių okupacijų sąlygomis Lietuva nebuvo nusižeminusi iki tokio protektorato lygio. Pakeistame įstatyme numatyta daugiau užsieniečių teisių, nei pareigų. Jų teisės išaukštintos, ignoruojant Lietuvos piliečių teises ir Lietuvos įsipareigojimais tarptautinėms institucijoms. Įstatymas atvėrė kelią į Lietuvą visiems galimiems teroristams, įsipareigojo globoti visus neteisėtai atvykusius, nes nėra jokios galimybės tokiu būdu nustatyti jų tapatybes.

Tik Lietuvos valdžios apsisprendimas lėmė šį skubotą ir nepridengtą teisinio ir socialinio chaoso kūrimą. Respublikos Prezidentė, atrodė, kad atsitokėjo ir LRT interneto svetainėje paskelbė, kad ji prieš nelegalus Lietuvoje. Nedelsdamas kreipiausi į ją raštu, kviesdamas Prezidento dekretu kreiptis į Seimą dėl šio įstatymo panaikinimo. Deja, tyla. Vėl tas pats – viena sakoma, priešingai daroma. Prieš keletą dienų Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad reikia griežtinti nelegalų atsakomybę. Įsiklausykime – griežtinti nelegalų atsakomybę! Absurdas – neteisėtai patekusiems į Lietuvą valstybės vadovė siūlo pabarimą, o ne teisinį įvertinimą, t.y, baudžiamąją atsakomybę. Suprantam, kodėl to nenorima daryti. Ir pačiai Prezidentei tektų atsakyti dėl padėjimo nelegaliai kirsti Lietuvos sieną. Atsakomybė rimta – iki 6 metų nelaisvės atėmimo!

Pateiksiu Vokietijos teisininkų teisinius argumentus prie šios chaoso Europoje šauklę Angelą Merkel:
– VISI taip vadinami pabegeliai Vokietijos Konstitucijos požiūriu yra nelegalai, nes į Vokietiją pateko iš trečiosios šalies, t.y. is saugios valstybės. Identiškai tokią situaciją vertina ir Lietuvos Konstitucija bei Baudiamasis kodeksas.
– „Politikų klasė“ visiškai ignoruoja Vokietijos (taip pat ir Lietuvos) suverenitetą, kurį gina ir Vokietijos, ir Lietuvos Konstitucijos. Politikai neturi jokios išskirtinės teisės ignoruoti šalies pagrindinį įstatymą.
– Tauta nera atėjūnai, o nuo seno valstybės teritorijoje gyvenanti populiacija, kurią nusako kalba, papročiai ir kita. Todėl ir A. Merkel, ir Lietuvos valdžia pažeide pagrindinius savo šalių Konstitucijos straipsnius, nes atidarė suverenių valstybių sienas ir neklausė net savo tautų nuomonės.
– A. Merkel ir Lietuvos valdžia nelegalius asmenis bando padaryti legaliais, kas teisiškai neimanoma.

Iš neteisės negali atsirasti teisė – vienas pagrindinių teisės principų.

Tai, kas vyksta, yra visiškas teisinis absurdas – kiekvienas atvykęs net be dokumentų iškart gauna pabėgėlio statusą! Per 24 valandas!

Nei mes, piliečiai, esame kvailiai, nei jūs tokiais apsimeskite, valdžios ponios ir ponai!

Nei jūsų propaganda, kad Lietuvos piliečiai, pirštu Jums parodę, ką padarėte, yra Kremliaus pakalikai, nei jūsų kontroliuojama teisėsauga jums nepadės. Teisėsaugoje taip pat dirba žmonės, kurie supranta, ką jūs padarėte. Teisėsauga jau nebeklauso jūsų nurodymų aklai.

Priminsiu, kad pavyko demaskuoti 15min.lt melą apie tariamai Kremliui dirbančias nepriklausomas interneto svetaines ir du signatarus Rolandą Paulauską ir Zigmą Vaišvilą. Paprašiau dėl mano ir šių interneto svetainių veiklos pradėti ikiteisminį tyrimą – kaltinami esame antivalstybine veikla. Pradėtą tyrimą Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė, konstatuvusi, kad šie asmenys jokios antivalstybinės veiklos nevykdo, o dabar aiškinasi, iš kur Dovydas Pancerevas savo pradinuko rašinėliui ėmė medžiagą, kas tie paslaptingi valstybės įstaigos vyrai, pateikę šią žinomai melagingą medžiagą D. Pancerevui, ar šis žurnalistu besivadinantis asmuo melagingai neliudijo ikiteisminiam tyrimui. Beje, Vyriausybė ir Prezidentė atsisakė signatarui Z. Vaišvilai aiškintis, kuri valstybės įstaiga užsiiminėja šia purvina veikla. Tai dar vienas patvirtinimas, kad Prezidentė gali sulaukti dar vienos „skiepų“ baudžiamosios bylos. Argi Respublikos Prezidentė, būdama neįklimpusi į šią šmeižto istoriją ir deklaruodama demokratines vertybes bei principingumą, nesiaiškintų šios institucijos ir neatleistų jau kitą dieną iš darbo tokios institucijos vadovybės, o medžiagos neperduotų prokuratūrai?

Po sausio 24 d. LRT „Savaitės“ laidoje N. Pumprickaitės ir lrt.lt Joanos Lapėnienės pakartoto paskleisto beveik identiško melo ir šmeižto, vėl kreipiausi į prokuratūrą dėl mano ir kolegų, interneto svetainių, Lietuvos pensininkų partijos ir bendraminčių antivalstybinės veiklos ištyrimo. Viešai pasakiau, kad ištrauksime į dienos šveisą ir LRT zuikius – drąsuolius.

Vakar gavau Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro Benedikto Leišio nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nėra BK 118, 121, 122 numatytų nusikalstamų veikų požymių. LRT paskleista informacija įvertinta tik kaip autorių nuomonė apie mus. Ačiū.

Prokuroras priminė, kad LR Konstitucijos 25 str. nustatyta, kad žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Prokuroras priminė ir mūsų Konstitucijos 28 ir 29 straipsnius.

Taigi, eisime ir toliau teisiniu keliu, ištrauksime į dienos šviesą ir užsakovus, ir vykdytojus. Sieksime ir jų teisinio įvertinimo. Nesvarbu, žurnaliste, ar tamsta melą ir šmeižtą skleidžiate savo vardu privačioje žiniasklaidos priemonėje, ar LRT eteryje. Jei dar nebuvo jūsų veiklos teisinio įvertinimo, tai bus!

Kviečiame visus atsitokėti ir suprasti, kad sustabdyti šį chaosą reikia ne tik Zigmui ar Audriui, jų šeimoms, vaikams. To reikia, Nemira ir Dovydai, ir Jums. To reikia, ponia Seimo Pirmininke, ir Jums, Jūsų šeimai. To reikia ir Tėvynės sąjungos ar Darbo partijos, Lietuvos tautininkų sąjungos pirmininkams ir visiems nariams, jų šeimoms ir vaikams.
Pati ES pasimetusi dėl sukurto chaoso, negrasina sankcijomis, Danija, Airija ir Jungtinė Karalystė iškart atsisakė privalomai priimti neteisėtus imigrantus, Vyšehrado šalys atsisakė vykdyti ES Tarybos sprendimus dėl neteisėtų imigrantų perlkėlimo joms, skundžia šiuos sprendimus teismui. Ir jokių sankcijų nesulaukia.

Todėl būtina atšaukti šį Užsieniečių teisnės padėties įstatymo pakeitimą, kuriuo šiurkščiai pažeista mūsų Konstitucija ir kuriamas chaosas bei atviros grėsmės Lietuvos piliečiams ir valstybei.

Priminsiu, kad apklausos patvirtina, kad 58% ES gyvenančių islamo išpažinėjų remia teroristinę „islamo valstybę“, kad iki 80% į ES plūstelėjusių nelegalių imigrantų yra aktyvūs jauni vyrai, kad Europos Komisijos vertinimu, per trejus metus į ES atvyks apie 5 mln. nelegalių imigrantų.

Kol kas Birželio 3–iosios grupės įstatymo projektą dėl šio galimų teroristų globos įstatymo atšaukimo pasirašė ir Seimė įregistravo tik du Lietuvos Seimo nariai – Audrius Nakas ir Valerijus Simulikas.

Tad pasirašykime dėl šios iniciatyvos ir MES – LIETUVOS PILIEČIAI!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė