Ukrainoje Lietuvos ir Švedijos ministrai pabrėžė gynybos pertvarkos svarbą (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Vasario 18 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su Švedijos gynybos ministru Peteriu Hulkvistu (Peter Hultqvist) Kijeve susitiko su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku. Susitikimo metu visos pusės akcentavo Ukrainos gynybos sistemų reformos svarbą.

„Ukrainos gynybos planavimo sistema turi visiškai ir pilnai atsinaujinti. Geriausias būdas pasiekti sėkmės šioje srityje yra įtraukti Vakarų patarėjus į visas gynybos struktūras ir institucijas. Taip pat Švedija, būdama ilgametė NATO partnerė, turi geros bendradarbiavimo su NATO patirties. Todėl tikiu, kad Lietuvos, Švedijos ir Ukrainos bendradarbiavimo stiprinimas padės Ukrainai pertvarkyti savo ginkluotąsias pajėgas pagal vakarietiškus NATO standartus“, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai susitiko su Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksanderu Turchynovu, su kuriuo aptarė saugumo situaciją Rytų Ukrainoje ir paramą Ukrainos gynybos sistemos reformoms.

Penktadienį Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai susitiks su Ukrainos premjeru Arsenijum Jatseniuku, Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu ir lankysis Kijevo centrinėje karo ligoninėje.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė