Ukrainos Radai nepavyko atstatydinti premjero A.Jaceniuko (0)

Ukrainos premjero Arseniajaus Jaceniuko iškamšą jo atsistatidinimo  reikalaujančių protestuotojų demonstracijoje | Alkas.lt, S. Kovalenko nuotr.

Ukrainos premjero Arseniajaus Jaceniuko iškamšą jo atsistatidinimo reikalaujančių protestuotojų demonstracijoje | Alkas.lt, S. Kovalenko nuotr.

Vasario 16 d. Ukrainos Radai nepavyko atstatydinti Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pats prašė visuomenės pasitikėjimą praradusių premjero A. Jaceniuko ir generalinio prokuroro Viktoro Šokino atsistatydinti.

„Neaišku, kad sėkmingas reformas gali vykdyti tik vyriausybė, kuri turi pakankamai didelę visuomenės paramą? Kad atkurtume pasitikėjimą, terapijos nebepakanka – reikia operacijos“, – sakoė P.Porošenka.

Po  P. Porošenkos pareiškimo, premjeras A. Jaceniukas Aukščiausioje Radoje (AR) pristatė savo vyriausybės veiklos metinę ataskaitą. Nors premjero atskaita buvo įvertinta neigiamai, tačiau balsavimas dėl pasitikėjimo ministrų kabinetu premjerui buvo palankus. 194 Rados nariai balsavo už nepasitikėjimą. Tačiau tiek balsų nepakako Vyriausybei atstatydinti. Pritrūko 32 balsų. Pagal Ukrainos įstatymus, AR negalės kelti šio klausimo iki dabartinės AR sesijos pabaigos.

Pranešama, kad Ukrainos generalinis prokuroras V. Šokinas pateikė prašymą atleisti jį iš pareigų po to, kai šiandien prezidentas P. Porošenka paprašė jo atsistatydinti.

Griežtas Rusijos kritikas A. Jaceniukas propagavo diržų veržimosi politiką, kuri galėjo grąžinti Ukrainai ekonominį augimą,  tačiau jo pažadai apvalyti vyriausybę nuo ryšių su korumpuotais magnatais greitai žlugo. Rinkėjai jį patį ėmė kaltinti ginant tų pačių korumpuotų milijardierių interesus. Pranešama, kad trys iš keturių valdančiosios daugumos frakcijų Ukrainos AR reikalavo A. Jaceniuko atsistatydinimo. Tam priešinosi tik paties A. Jaceniuko partija „Liaudies frontas“.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė