Patriotinis jaunimas Vasario 16-osios eitynėse neliko abejingas imigrantų krizei (nuotraukos, video) (21)

„Justina B. Photography“ nuotr.

„Justina B. Photography“ nuotr.

Vasario 16-ąją, kaip ir kasmet, Kaune nuo Ramybės parko pajudėjo patriotinio jaunimo eisena. Šiemet iškeltas šūkis „Lietuva yra mūsų“, kuris reiškia, kad ne visi pritaria Europos Sąjungos (ES) vykdomai migrantų politikai, rašo kasvyksta.lt.

Kasmet šias šventines eitynes rengiančios Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) vicepirmininkas Julius Panka žurnalistams sakė, kad šių metų eisenos šūkis nėra atsitiktinis, nes ES atsidūrė ant iširimo ribos.

„Tai mes tiesiog norime pabrėžti, kad Lietuva yra mūsų tautos namai, žemės lopinėlis, kurį mes turime gerbti, mylėti ir už jį kovoti“, – sakė J. Panka.

Paprastai nusidriekiančios per visą Laisvės alėją ir Senamiestį iki pat Rotušės aikštės, šiemet eitynės buvo trumpesnės – jų dalyviai žygiuos iki istorinės Lietuvos prezidentūros.

Tiesa, vėl atsirado nepritariančių: kelių asmenų grupelė, atstovaujanti organizacijai „Antifa“, kelių šimtų dalyvių eiseną pasitiko iškėlę plakatą „Lietuva ne trečiasis reichas“. Prie šio plakato priėjo Lietuvių tautininkų sąjungos (LTS)  pirmininkas dr. Audrius Rudys, lydimas vicepirmininkų Mariaus Kundroto ir Ričardo Čekučio, kas gerokai išgąsdino plakatą laikančią grupelę. Jie bandė susisukti plakatą ir trauktis, bet A. Rudys tiesiog pasirašė po plakate įrašytais žodžiais.

Priešiškai eitynių dalyvių atžvilgiu nusiteikusių netrūko ir Ramybės parke. Čia šalimais besirenkančius žmones ir interviu užsienio televizijoms davė kiekvienais metais eitynes stebintys Simono Vyzentalio biuro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zurofas ir vienas garsiausių pasaulyje jidiš filologų Dovydas Kacas. Jų draugiją šiais metais papildė ir Rūta Vanagaitė, neseniai išleidusi knygą „Mūsiškiai“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė