Europos Sąjunga nepratęs sankcijų Baltarusijai (1)

Aleksandras Lukašenka | president.gov.by nuotr.

Aleksandras Lukašenka | president.gov.by nuotr.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai sušvelnino sankcijas 170 Baltarusijos asmenų, kurie galės įvažiuoti į Europos Sąjungos šalis, dar ir trims imonėms panaikinamas užšaldymas.

Lieka galioti ginklų embargas ir sankcijos keturiems asmenims, kurie kaltinami dėl iki šiol neišaiškinto žmonių dingimo.

A. Lukašenka prieš rinkimus paleido politinius kalinius, toks vaiksmas daugiausiai ir lėmė Europos ir Baltarusijos santykiui atšylimui.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tikina, kad tai nereiškia, jog mažėja reikalavimai Aleksandrui Lukašenkai. Be to, Bendrija ragina Minską užtikrinti atominę saugą šalia Lietuvos statomoje elektrinėje.

„Lietuvos iniciatyva ES Užsienio reikalų tarybos išvadose atkreipiamas dėmesys į branduolinę saugą ir ES kaimynystėje, o Baltarusija kviečiama konstruktyviai bendradarbiauti su tarptautinėmis institucijomis dėl atominės energetikos vystymo“, – sakė L. Linkevičius.

Pasak L. Linkevičiaus, Lietuvos pozicija yra labai aiški – maksimaliai, visais įmanomais būdais siekti pažangos tiek dvišaliuose santykiuose su Baltarusija, tiek ES ir Baltarusijos dialoge.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė