Vasario 16-osios proga vaikai gainios futbolo kamuolį ir mokysis istorijos (0)

vaiku futbolas_fmaudra.com

fmaudra.com nuotr.

Šiandien, vasario 15-tą, nuo 10 val. daugiau nei pustrečio šimto septynerių-dešimties metų amžiaus futbolininkų išbėgs į futbolo aikštelę Nepriklausomybės dienai pažymėti skirtame IV-ojo Lietuvos Prezidento J. Žemaičio vardo taurės turnyre, kurį jau trečius metus iš eilės organizuoja sostinėje įsikūrusi futbolo mokykla „Audra“. Dvidešimties turnyre dalyvausiančių vaikų komandų nariai ne tik aiškinsis, kurie jų yra pajėgiausi aikštelėje, bet ir išsidalins J.Žemaičio vardo turnyro prizus, pagerbs Lietuvos Laisvės kovų dalyvius, mokysis istorijos ir patriotiškumo, apžiūrės renginyje dalyvausiančių Lietuvos kariuomenės kariūnų kovinę ekipiruotę.

Jau gražia tradicija tapusiame IV-ojo Lietuvos Prezidento vardo jaunųjų futbolininkų turnyre, kuris tradiciškai vyksta Vasario 16-osios proga,  šiemet dalyvaus rekordinis jaunųjų futbolininkų skaičius – trijose amžiaus grupėse jų varžysis per pustrečio šimto. Turnyras kaip ir kiekvienais metais vyks sostinėje įsikūrusiame „Sportima“ futbolo manieže prieššventinę vasario 15 d. nuo 10.00 iki 14.00 val.

Vienas pagrindinių turnyro organizatorių futbolo mokyklos „Audra“ vadovas Nerijus Budraitis džiaugėsi šiemetinio turnyro dalyvių gausa ir pažymėjo, jog vaikai istorijos, pilietiškumo ir patriotiškumo turėtų būti mokomi jiems patrauklia forma. „Džiaugiamės, jog turnyras sulaukė didžiulio futbolą žaidžiančių vaikų susidomėjimo ir kartu apgailestaujame, jog visų norinčių futbolo aikštelėje pasimokyti istorijos neturėjome galimybės sutalpinti dėl futbolo maniežo užimtumo. Smagu, kad Vilniaus ir kitų turnyre dalyvausiančių miestų futbolo mokyklų vadovai  suvokė prasmingą šio turnyro idėją futbolo varžybų metu vaikus pamokyti mūsų šalies istorijos, skatinti jų patriotiškumą ir pasididžiavimą didvyriška savo šalies praeitimi, prisiminti tuos, kurie prisidėjo prie pokario Laisvės kovų. Esame įsitikinę, jog futbolą mėgstančius vaikus galime sudominti trumpomis istorijos pamokėlėmis,suteikti progą apžiūrėti šių dienų Lietuvos kariuomenės atstovus, jų ginkluotę.“ – kalbėjo FM „Audra“ direktorius.

Turnyre tradiciškai apsilanko Lietuvos kariuomenės kariūnai, vaikams pristatydami ne tik savo aprangą, bet ir kovinę ekipiruotę. Anot turnyro organizatoriaus Nerijaus Budraičio, septynmečių-dešimtmečių berniukų akys tiesiog degte dega matant Lietuvos kariuomenės kariūnų ginkluotę. „Tikimės, kad šiemetiniame turnyre kaip garbės svečiai apsilankysiantys Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų (SP) kariūnai „išgyvens“ daugiau nei pustrečio šimto vaikų turnyro dalyvių „apgultį“ ir puikiai iliustruos gyvosios istorijos pamokas mažiesiams Lietuvos piliečiams. Kaip turnyro organizatoriai esame nepaprastai dėkingi Lietuvos kariuomenės vadovybei už geranoriškumą ir savo kariūnų delegavimą į mūsų turnyrą. Vaikams tai – nepakartojamas įspūdis,“ – Lietuvos kariuomenės atstovams padėką išreiškė p. N. Budraitis.

Beje, istorijos pamokos turnyro dalyviams jau vyko  turnyrui nė neprasidėjus, mat kiekviena komanda, siekianti dalyvauti turnyre, tradiciškai turėjo aplankyti ir kartu nusifotografuoti šalia Laisvės kovų dalyvių paminklų ar memorialų. „Džiaugiamės, kad visų dvidešimties turnyre dalyvausiančių komandų atstovai lankė ir pagerbė tuos, kurių atmintis verta pagarbos,“ – kalbėjo futbolo mokyklos „Audra“ vadovas Nerijus Budraitis. – Ko gero, nėra taip svarbu, kuri vaikų futbolo komanda bus pajėgiausia futbolo aikštelėje, tačiau svarbu, kad visi šio turnyro dalyviai bent trumpam suvoktų, jog gyvena šalyje, kuria turime pagrindo didžiuotis.“

Turnyre apsilankę žiūrovai galės apžiūrėti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariūnus ir jų kovinę emuniciją, pasigrožėti vaikų futbolo kovomis, taip pat kartu su turnyro dalyviais prisiminti Lietuvos Laisvės kovų dalyvius ir kartu pagerbti jų atminimą.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė