Švietimo darbuotojai mitinge vyriausybei priminė savo reikalavimus (nuotraukos) (4)

Mokytojų mitingas | Lietuvos sąrašo nuotr.

Mokytojų mitingas | Lietuvos sąrašo nuotr.

Vasario 15 d. Vilniuje prie Švietimo ir mokslo ministerijos ir prie Vyriausybės rūmų Lietuvos švietimo profesinės sąjungos surengė protesto akcija „Išgyventi. Negalima emigruoti!“ Švietimo ir mokslo ministerijos prieigose mokytojai skandavo „Reformų!“, „Naujų gairių!.. Daugelis mokytojų į mitingą susirinko su lagaminais, norėdami priminti jog liko tik vienas žingsnis iki priverstinės emigracijos, jei į rjų eikalavimus nebus atsižvelgta.

Nuo Švietimo ir mokslo ministerijos protestuotojai atžygiavo į Katedros aikštę, iš kurios Gedimino prospektu pajudėjo į V.Kudirkos aikštę prie Vyriausybės.

Vyriausybės rūmų ir Vinco Kudirkos aikštėje, surengė mitingą, kuriame dalyvavo apie 2000 mokytojų. Mitingo dalyviai laikė plakatus su užrašais „Skurdžiai ugdo emigrantus“, „Lietuvos švietimas – įteisinta vergovė“ ir panašiais. Švietimo profsąjungų atstovai iš Vyriausybės reiklauja: kelti mokytojų atlyginimus, numatyti išeitines kompensacijas pensinio amžiaus švietimo darbuotojams, didinti mokinio krepšelį ir sumažinti mokinių skaičių klasėse. Mitingo dalyviai pasisakė už tai, kad bendrojo ugdymo mokyklų 1–4 klasių mokinių skaičius neturėtų viršyti 22, o 5–12 klasių – 25 mokinių klasėje.

Pasak mitingo dalyvių mokinio krepšelio dydis nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. turėtų būti padidintas iki 1093 EUR, o ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų švietimo darbuotojų algos prilygintos bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams. Taip pat turėtų būti didinami ir kitų švietimo darbuotojų atlyginimai.

Taip pat, reikalaujama, kad būtų numatytos 3,56 mln. EUR lėšos pensinio amžiaus mokytojų, kurie savo noru palieka švietimo sistemą, išeitinėms kompensacijoms.

Po savaitės vasario 22 dieną planuojama pradėti jau ir neterminuotą švietimo darbuotojų streiką.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė