Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė (0)

Biblioteku metu pradzia_lrp.lt

lrp.lt nuotr.

Vasario 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universitete paskelbė Bibliotekų metų pradžią.

Prezidentė globoja Bibliotekų metus, kurių šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Taip siekiama sutelkti dėmesį į bibliotekas ir pabrėžti jų svarbą šalies gyvenime. Visus metus Lietuvos bibliotekose vyks kultūros, mokslo, informaciniai renginiai.

„Bibliotekos prieina prie kiekvieno žmogaus ir suteikia galimybe bendrauti su knyga. Esame skaitanti ir kultūringa tauta, o tai reiškia,kad tokios tautos niekas nei palauš, nei pažemins. Pasitikėkime bibliotekomis ir knyga“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė padėkojo visiems bibliotekininkams už jų nuoširdų darbą, už pastangas vienyti bendruomenes. Šiandien bibliotekos yra virtusios bendruomenių gyvenimo centrais su didele paslaugų įvairove. Jų veikla mažina socialinę atskirtį. Daug vaikų bibliotekose randa saugią erdvę, kur ne tik žaidžia prie kompiuterių, bet ir pratinami prie knygų, įtraukiami į skaitymą.

Prezidentė kviečia visus draugauti su bibliotekomis, skaityti, dalytis knygomis. Šalies vadovės tradicinėje akcijoje „Knygų kalėdos”, kuri vyko jau penktus metus, šalies viešosioms ir mo-kyklų bibliotekoms jau padovanota per 172 tūkst. naujų knygų.

Šiais metais bibliotekoms papildomai skirta 300 tūkst. eurų knygoms ir kitiems leidiniams įsigy-ti. Svarbiausias Bibliotekų metų įvykis – Martyno Mažvydo bibliotekos atidarymas po rekonst-rukcijos – planuojamas rudenį.
Lietuvoje veikia 2563 bibliotekos, jose dirba 3477 darbuotojai. Šalies bibliotekose sukaupta daugiau nei 107 milijonai knygų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė