Seime atidaryta paroda „Justinas Marcinkevičius. Nuo ištakų iki šiandienos“ (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Seime atidarė parodą „Justinas Marcinkevičius. Nuo ištakų iki šiandienos“. Pasak Seimo vadovės, tokie didūs žmonės, kaip prieš penkerius metus į Amžinybę iškeliavęs poetas, išliks svarbūs ir reikšmingi kartų kartoms.

„Justinas Marcinkevičius buvo didis žmogus, kvietęs tautą atgimimui. Ne vienas iš mūsų vedinas jo poezijos svajojo apie laisvą nepriklausomą Lietuvą. Tarp jų ir aš. Jo poezijos skambesys turi gilią jausminę gaidą, suvirpinančią pačius slapčiausius širdies klodus, leidžiančią pasikalbėti pačiam su savimi. Tokie didūs žmonės išlieka kartų kartoms. Be patriotinių pamokų, savo poezija jis moko mylėti Lietuvą, savo tėvynę“, – atidarydama parodą kalbėjo Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Parodos globėja, Seimo vadovė, pabrėžia besididžiuojanti, kad J. Marcinkevičiui skirta paroda Seime pristatyta prieš pat Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą. Pasak politikės, simboliškas sutapimas, kad poeto gimties ir mirties datos tarsi įrėmina Lietuvos Laisvės paveikslą – Kovo 10-oji (Kovo 11-osios išvakarės) ir Vasario 16-oji.

„Vasario 16-ąją sukanka penkeri metai, kai šis didis Žmogus iškeliavo į Amžinybę. Manau, kad žodis „Amžinybė“ čia puikiai tinka – nes jo atminimas visada liks su mumis. Amžinybė prasideda ne mirtimi, Amžinybė prasideda Žmogaus dvasioje, jo širdyje, jo jausenoje, jo kūryboje. J. Marcinkevičiaus talentas tuo pačiu ir yra šiame laike, ir pralenkia laiką. Jis universalus. Tikiu, kad jo fenomeno mįslę mins ir ateities kartos“, – teigė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Seimo vadovė įžvelgia dar vieną prasmingą datų sutaptį: „Šiuos metus Seimas paskelbė Vietos bendruomenių metais. Šios parodos organizavimas Seime brėžia prasmingą paralelę: juk J. Marcinkevičius, pripažindamas kiekvieno iš mūsų unikalumą ir individualybę, žmogiškąją prasmę suvokė ir atskleidė per santykį su kitais ir savo pareigą kitiems“, – sakė L. Graužinienė.

Seimo Pirmininkė atskleidžia, kad kai kurios J. Marcinkevičiaus įžvalgos yra tapusios ir jos pačios savastimi, gyvenimo orientyrais, ir cituoja vieną iš poeto minčių: „Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga.“

Seimo vadovė L. Graužinienė įsitikinusi, kad Seime eksponuojama paroda kiekvienam suteiks galimybę atskleisti sau naujų, netikėtų mūsų tautos poeto asmenybės ir kūrybos pusių. Dešimtyje parodos stendų pasakojama apie poeto J. Marcinkevičiaus gyvenimą ir kūrybą, profesinę, akademinę ir visuomeninę veiklą, ryšius su gimtojo Prienų krašto žmonėmis. Ekspozicijoje pristatomos fotografijos iš asmeninių poeto dukrų ir sūnėno, klasės draugių asmeninių rinkinių bei Prienų krašto muziejaus, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos archyvų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė