Prezidentė su Ukrainos prezidentu ir Gruzijos premjeru aptarė kliūtis šių šalių pažangai (0)

R. Dačkaus nuotr.

R. Dačkaus nuotr.

Tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Bavarijos sostinėje dvišalių pokalbių susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka ir naujuoju Gruzijos Ministru Pirmininku Georgijumi Kvirikašviliu.

Prezidentė su Ukrainos vadovu aptarė saugumo padėtį regione, kovą su priešiška propaganda, paaštrėjusią situaciją Rytų Ukrainoje ir kliūtis sėkmingam Minsko susitarimų įgyvendinimui. Šalies vadovė pabrėžė, kad Rusija ir jos kontroliuojami separatistai neįgyvendina esminių susitarimo aspektų dėl ugnies nutraukimo, sunkiosios ginkluotės atitraukimo, apsikeitimo įkaitais ir nevaržomo ESBO stebėtojų misijos darbo regione.

Taip pat kalbėta apie europinių reformų įgyvendinimą Ukrainoje. Šalies vadovė akcentavo, jog teisės viršenybė, kova su korupcija, verslo sąlygų gerinimas – esminės sąlygos, kurios ne tik užtikrins sėkmingą eurointegracijos procesą, bet ir paskatins Ukrainos žmonių gerovę.

Su naujuoju Gruzijos Premjeru šalies vadovė aptarė bevizio režimo klausimus, politinę padėtį Gruzijoje. Prezidentės teigimu, siekiant valstybės pažangos, labai svarbu užtikrinti konstruktyvų politinį dialogą su opozicija, nuomonių pliuralizmą, efektyvią ir nepriklausomą teismų sistemos veiklą.

Susitikimuose su Rytų partnerystės šalių vadovais Prezidentė taip pat pabrėžė, kad Lietuva tvirtai remia šių valstybių siekį kurti europietišką ateitį ir yra pasirengusi padėti, pasidalydama savo eurointegracijos patirtimi.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė