Utenos kultūros premija bus pagerbtas A. Šileika (0)

Šileik

Albinas Šileika | asmeninė nuotr.

Vasario 16-ąją 16 val., minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Utenos kultūros centre bus pagerbti Utenos kraštui nusipelnę žmonės, įteikiant meno ir kultūros premijas.

Utenos rajono didžioji meno ir kultūros premija bus įteikta tautodailininkui, sertifikuotam prieverpsčių, rankšluostinių bei lentelių duonai pjaustyti meistrui Albinui Šileikai už Aukštaitijos tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą Utenoje ir visoje Lietuvoje.  Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime laureatus sveikins taip pat dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“.

A. Šileika dirba Utenos apskr. VPK, laisvu nuo tarnybos metu prisideda prie kultūrospuoselėjimo visoje Lietuvoje: surengė virš 100 parodų, 70 edukacinių užsiėmimų vaikams ir suaugusiems, supažindindamas su etnokultūra, drožybos papročiais, kūrybiniu procesu (kaip išgaunamas raštas ant verpsčių, prieverpsčių), sukurė apie 1200 prieverpsčių, 80 rankšluostinių. A. Šileikos kolekcijoje yra 190 darbų, keliaujančių po parodas. Daug darbų iškeliavę į Ameriką, Australiją, Japoniją, Kiniją, Rusiją, Baltarusiją, Lenkiją, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Belgiją, Austriją, Portugaliją, Izraelį, Ukrainą, Latviją, Kanadą, Estiją, Švediją, Norvegiją, Ispaniją, Prancūziją, Graikiją, Italiją, Airiją, Kiprą, Kazachstaną, Turkiją, Gruziją ir kitas šalis.

PicMonkey Collage

Alino Šileikos darbai | asmeninė nuotr.

A. Šileika 2008 m. tapo akcijos „Pastebėk gerą policininką“ laureatu, 2011 metais Lietuvos televizijoje Policijos dienos proga jam buvo įteikta „Angelo“ skulptūra „Už kultūrinę veiklą“. Utenos savivaldybės meras ne vieną kartą tautodailininkui teikė padėką už kultūros puoselėjimą bei Utenos vardo garsinimą visoje Lietuvoje. Policijos Departamento Generalinis komisaras už kultūrinę veiklą bei pavyzdingą tarnybą 2012 metais A. Šileika įteikė pirmo laipsnio apdovanojimą-medalį „Už nepriekaištingą tarnybą“, taip pat ne kartą apdovanotas Vidaus Reikalų Ministro padėka. 2013 metais minint 20-ąsias okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos metines, Vilniuje, Tuskulėnų memorialinio komplekso Konferencijų salėje, buvo pagerbti Lietuvos kariuomenės kūrėjai, o A. Šileikai įteiktas Lietuvos valstybės gynėjo-kario liudijimas ir apdovanojimas.

Daug kartų skatintas Utenos apskr. VPK vadovo padėkomis, vardinėmis dovanomis  pareigūnas 2014 metais Utenos apskr.  VPK apdovanotas už ištarnautus metus – 20 metų darbą vidaus reikalų sistemoje.  2014 metais A. Šileikai buvo įteiktas pagrindinis Lietuvos televizijos laidos „Gimtoji žemė“  JORIO apdovanojimas-skulptūra „Už tai, kad visiems būtų geriau“, o 2015 metais Lietuvos Respublikos Seime, „Kultūros dienos“ proga, buvo pagerbtas tarp kitų 50-ies „Utenos krašto kultūros deimančiukų“ ir iš Seimo narės Mildos Petrauskienės atsiėmė vardinę dovaną laikrodį.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė