Siūloma atostogų metu dirbančius moksleivius atleisti nuo „Sodros“ mokesčių (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Vasario 12 d., Seimo Darbo partijos frakcijos narys Viktoras Fiodorovas užregistravo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekia mokiniams iki 18 metų, dirbantiems atostogų metu, nuo atlyginimo neskaičiuoti socialinio draudimo įmokų. Pasak Seimo nario, įstatymo pataisos atneštų tik teigiamų rezultatų: nepilnamečiams būtų lengviau patekti į darbo rinką, o taip pat mažėtų jaunimo nedarbas.

„Šiandien turime tokią situaciją, kai daugelis įmonių neturi noro įdarbinti nepilnamečius, nes jų įdarbinimo sąlygos yra kur kas sudėtingesnės. Taip pat besimokantys jaunuoliai jau yra apdrausti valstybės socialiniu draudimu, tad už jį įmonei antrą kartą sumokėti tuos pačius mokesčius – nelogiška, todėl siūlau mokiniams iki 18 metų, dirbantiems atostogų metu, ne ilgiau negu 60 dienų per metus, neskaičiuoti socialinio draudimo įmokų“, – sako V. Fiodorovas.

Remiantis Europos Sąjungos jaunimo ataskaita, 2012 m. jaunimo nuo 15 iki 24 metų nedarbas buvo vienas didžiausių ES ir siekė net 35 proc., nors 2014 metais jis sumažėjo iki 19,3 proc., jaunimo nedarbas Lietuvoje vis tiek išlieka didesnis už vidutinį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė