Spaudos rėmimo fondo prioritetas – valstybės imuniteto stiprinimas (0)

Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondasVasario 11 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktoriumi Gintaru Songaila. Susitikime aptartos fondo darbo gairės ir prioritetai.

„Kalbant apie valstybės investicijas, būtina išskirti pilietiškumo skatinimą, visuomenės kultūrinę edukaciją, žiniasklaidos raštingumo didinimą, paveldo pažinimą ir atsakingą naudojimą, nes būtent tai augina valstybės imunitetą“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Pasak ministro, geopolitinių įvykių akivaizdoje kultūros vaidmuo ir jos sklaida žiniasklaidoje tampa ypač svarbus. Pasak ministro, būtina, kad valstybės lėšomis remiami spaudos projektai būtų efektyvūs, t.y. būtų laikomi investicija į skaitytojo ar žiūrovo išprusimą, kultūros akiračio plėtimą.

Fondo direktorius ministrui pristatė 2016 m. sausio 21 d. fondo tarybos patvirtinto konkurso bendrųjų sąlygų aprašą, kuris bus taikomas pareiškėjams, teikiantiems paraiškas, ir ekspertams bei Tarybai, vertinantiems ir atrenkantiems finansuotinus projektus.

„Fondas turi užtikrinti, kad lėšos projektams būtų skiriamos objektyviai ir racionaliai, kad vertindami projektus ekspertai suprastų pareigą ir atsakomybę mūsų šaliai“, – sakė ministras.

Prieš savaitę Kultūros ministerija organizavo susitikimą su projektų vykdytojais ir ekspertais, kurio metu buvo pristatomi Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuoti projektai, teikiant paraiškas programai „Visuomenės informavimo saugumas“ bei Lietuvos kultūros tarybos finansuoti projektai, teikiant paraiškas programai „Medijų ir informacinio raštingumo skatinimo projektai”. Aptarti sėkmingi projektai taip pat projektų klaidos, lėmusios netinkamą projektų įgyvendinimą.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas konkurso tvarka remia viešosios informacijos rengėjų kultūrinius, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamuosius projektus pagal Visuomenės informavimo įstatymo 28 straipsnio 14 dalyje numatytas 6 programas:

1. Periodinių kultūros ir meno leidinių – 25 proc.

2. Nacionalinės periodinės spaudos – 10 proc.

3. Regioninės periodinės spaudos – 25 proc.

4.Nacionalinės radijo ir televizijos – 16 proc.

5. Regioninės radijo ir televizijos – 8 proc.

6. Internetinės žiniasklaidos – 16 proc.

2015 m. Fondas organizavo du Visuomenės informavimo saugumo projektų, kuriems suteikta valstybės dalinė finansinė parama, konkurso etapus:

I etapui skirtas finansavimas sudarė: 141000 Eur;

II etapui skirtas finansavimas sudarė: 128904 Eur.

2016 m. sausio 20 d. priimtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas bendrųjų konkursų nuostatų. Nutarimo projekte yra nuostata, leidžianti Fondo tarybai nustatyti trumpesnius paraiškų priėmimo ir vertinimo terminus, tačiau ne trumpesnius kaip 5 darbo dienos.

Paraiškos Fonde priimamos iki 2016 m. vasario 12 d.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė