Lietuvos aukštosiose mokyklose – tarptautinio lygio dėstytojai iš užsienio (1)

Destytojai.smm.lt

smm.lt nuotr.

Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio kvietimą į Lietuvos universitetus ir kolegijas. Šiais metais 22 Lietuvos aukštosiose mokyklose paskaitas skaitys 80 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama šalies aukštąsias mokyklas plėsti atvirumą pasauliui ir kuo aktyviau dalyvauti tarptautiniuose idėjų mainuose.

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą dėstytojų iš užsienio vizitams laimėjo 14 universitetų ir 8 kolegijos. Dauguma finansuojamų dėstytojų vizitų truks dvi savaites. Dėstytojų iš užsienio vizitams paskirstyta beveik 180 tūkst. eurų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Lietuvos aukštosiose mokyklose vizituos dėstytojai iš 30 šalių. Daugiausia – 12 – dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, devyni atvyks iš Vokietijos, septyni – iš Švedijos, penki – iš  Austrijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Kinija, Kanada, Indija. Dešimt atvyksiančių dėstytojų yra lietuviai ar lietuvių kilmės užsieniečiai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 24 aukštosios mokyklos pateikė 186 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Mykolo Romerio universitetą ir Kauno technologijos universitetą. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Klaipėdos valstybinė kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija ir Vilniaus kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu atsižvelgta į dėstytojo pedagoginę, mokslinę ir praktinę patirtį,  jo vizito naudą studentams ir aukštajai mokyklai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė jau ketvirtą kartą. 2013 m. parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. 2014 m. 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai turėjo galimybę dirbti su 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojais iš užsienio. 2015 metais 21 aukštojoje mokykloje dėstė 80 dėstytojų iš užsienio.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet. Kitą konkursą finansuoti dėstytojų iš užsienio vizitams 2017 metais numatoma paskelbti iki 2016 metų gruodžio mėnesio.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė