Iš Karibų grįžęs A. Butkevičius: tenkinsiu R. Šalaševičiūtės prašymą (0)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Po atostogų Karibuose antradienį į darbą grįžusį premjerą Algirdą Butkevičių pasitiko įsiplieskę skandalai bei atsistatydinimo pareiškimą parašiusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Antradienio popietę vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje A. Butkevičius informavo, kad netrukus patenkins partietės R. Šalaševičiūtės atsistatydinimo pareiškimą.

„Rekomendavau Sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei atsistatydinti,

nes jos viešai deklaruotas įvykis – kyšio davimas praeityje yra nedovanotinas, kai vienas mūsų pagrindinių principų yra skaidrumas ir kova su korupcija. Šiandien ji įteikė savo atsistatydinimo prašymą. Artimiausiu metu ketinu jį pasirašyti“, – sakė premjeras.

Ministrė atsistatydinimo pareiškimą parašė po to, kai per „Žinių radiją“ prisipažino kartą, prieš dešimtį metų, gydytojui davusi kyšį. Ji taip pat buvo apklausta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) kaip liudytoja dėl vieno viešojo pirkimo atliekant tyrimą Šiaulių ligoninėje.

Kaltina „juodųjų technologijų architektus“

Bet tai toli gražu ne visos A. Butkevičiaus bėdos. Premjerui taip pat tenka aiškintis dėl vyriausybės vaidmens Vijūnėlės dvaro istorijoje. Ikiteisminį tyrimą dėl galimo poveikio rengiant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo atliekanti STT kaip specialųjį liudininką jau apklausė aplinkos ministrą „tvarkietį“ Kęstutį Trečioką – nedaug trūksta, kad jam būtų pateikti įtarimai.

Kaip specialusis liudytojas pirmadienį apklaustas ir Druskininkų meras, A. Butkevičiaus pavaduotojas partijoje Ričardas Malinauskas. STT kaip liudytoją žada apklausti patį premjerą.

„Kai man nesant Lietuvoje ši istorija persikėlė į STT ir vienas po kito viešojoje erdvėje pasipylė kaltinimai, pasijaučiau kaip anuomet – kai žmogui išvykus būdavo surezgamas planas, kaip juo atsikratyti. Viešojoje erdvėje tokių tyrimų nagrinėjimas tik kenkia rezultatams. Artimiausiu metu atsakysiu į visus STT klausimus, ir tikiuosi, taip padėsiu greičiau atlikti tyrimą, – kalbėjo vyriausybės vadovas. – Galiu nuliūdinti politinius oponentus – visa ši išpūsta istorija yra šūvis pro šalį neįsiskaičius dokumentų, nes nutarimas neturėjo jokios įtakos taip vadinamos Vijūnėlės dvaro bylos baigčiai teisme“, – teigė A. Butkevičius.

Minėto nutarimo pakeitimu (tai yra 16 skyriaus paskelbimu negaliojančiu) iš esmės buvo panaikintos  neveikiančios bei perteklinės nuostatos, kurios dubliavosi, bet jos išliko daug detaliau išdėstytos kituose to paties nutarimo skyriuose  arba  kituose teisės aktuose Saugomų teritorijų įstatymo, Teritorijų planavimo įstatymo, Vandens įstatymo, Aplinkos apsaugos įstatymo ir kt. įstatymų.

Kalbėdamas apie R. Malinauską, premjeras teigė, kad politikas turėtų laikinai sustabdyti narystę partijoje. Tačiau tuo pačiu teigė, kad Druskininkų meru jis turėtų likti.

Primename, kad Druskininkų meras, be kita ko, yra ir valdančiosios LSDP vicepirmininkas.

„Juodųjų technologijų architektams siūlyčiau neklaidinti visuomenės ir kreiptis į kvalifikuotus teisininkus, kurie paaiškintų nutarimo pakeitimo esmę“, – pabrėžė A. Butkevičius.

Taip pat keliamas žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atsakomybės klausimas dėl aukštos maisto produktų, skirtų nepasiturintiesiems, kainos. Po brangių produktų skurstantiems skandalo pirmadienį atsistatydino žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius, antradienį V. Baltraitienė jo atsistatydinimo pareiškimą pasirašė.

Premjerą „rimtam pokalbiui“ trečiadienį kviečiasi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

R. Šalaševičiūtė sako nepaliksianti socialdemokratų gretų

Iš posto besitraukianti sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad nepaliks socialdemokratų partijos, nes yra davusi pažadą buvusiam prezidentui, šios partijos vadovui Algirdui Brazauskui.

„Tikrai jokiu būdu ne (nepaliksiu), kadangi pažadėjau prieš mirtį pusei metų likus ekselencijai Algirdui Brazauskui, kad įstosiu į šitą partiją ir liksiu joje“, – žurnalistams po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi vyriausybėje sakė ministrė.

Šaltinis www.delfi.lt
Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė