Į Latviją migrantai nenorės atvykti (3)

JT nuotr.

JT nuotr.

Latvijoje sugalvota, kaip atbaidyti migrantus, tačiau nepažeisti susitarimo su Europos Sąjunga (ES) priimti juos. Žinovų teigimu, šalyje sudarytos tokios sąlygos, kad jie čia negalės gyventi, net ir labai to norėdami, rašo BBC.

Pagal kvotų programą kiekvienai ES šaliai yra skirtas skaičius migrantų, kuriuos turi priimta. Latvijai teko 531 atvykėlis

Formuojama Latvijos vyriausybė atsisakys papildomai priimti pabėgėlių.

Pasak kandidato į premjerus Mario Kučinskio, atitinkama pozicija bus įtvirtinta naujojo kabineto deklaracijoje. Jo teigimu, deklaracijoje bus pažymėta, kad naujoji vyriausybė vykdys anksčiau prisiimtus įsipareigojimus, o šiuo metu papildomai jų priimti negali.

Anksčiau Latvija sutiko priimti iki 2017 metų pabaigos 531 pabėgėlį iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių. Pirmieji šeši atvyko ir apgyvendinti nelegalių migrantų centre praėjusią savaitę.

Pagal bendrovės SKDS atliktus tyrimus, 78,3 proc. Latvijos gyventojų yra prieš imigrantų perkėlimą į šalį.

Per pastarąjį pusmetį Latvijoje surengti 6 protesto mitingai prie imigrantus.

Latvija žada įvesti griežtus kriterijus, pagal kuriuos į šalį galės patekti atvykėliai: šeimos padėtis, kalbų mokėjimas, išsilavinimas.

Kol kas į Latviją migrantai nesiveržia, nes dažnai jie važiuoja į tas šalis, kuriose yra jų giminaičių. Panaši situacija yra ir Estijoje, bei Lietuvoje.

Tiesa, prieš keletą dienų į Latvija atvyko 2 šeimos (6 asmenys). Prieš tokį veiksmą surengtas 300 latvių piketas.

Net atvykę migrantai turi mažai galimybių pasilikti: iš pašalpų jie gyventi negalės, nes jos labai menkos, o įdarbinti jų niekas nenorės dėl kalbos nemokėjimo. Tik atvykusius juos patalpina į pabėgėlių centrą, kuriame turi stogą virš galvos ir tik 2,15 euro dienpinigių maistui ir kitoms išlaidoms. Ten jie praleis iki 6 mėn. Per tą laiką jie gali mokytis latvių kalbos, bet tam reikalingų mokytojų beveik nėra, o ir atvykusieji retai moka daugiau, nei vieną kalbą.

Išėję iš pabėgėlių centro jie gaus tuos pačius 2,15 eurų, bet jau turės patys pasirūpinti pragyvenimu. Nemokėdami kalbos jie negalės legaliai įsidarbinti.

Lieka galimybė įsidarbinti nelegaliai ir gauti nemokamą būstą, bet tai yra mažai tikėtina, todėl migrantai stengsis kuo greičiau palikti Latviją.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė