Sergamumas gripu auga visoje Lietuvoje (0)

GripasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro medikai praneša, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sparčiai auga visoje Lietuvoje.

2016 m. vasario 8 d. duomenimis, gripo epidemiją paskelbė 16 savivaldybių: Alytaus, Visagino, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos miestų ir Alytaus, Druskininkų, Ukmergės, Jurbarko, Lazdijų, Klaipėdos, Telšių, Kretingos, Varėnos ir Švenčionių rajonai.

Penktąją  šių metų savaitę  (vasario 1-7 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 140,08 atv./10 tūkst. gyventojų. Tuo tarpu pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 92,1 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Lietuvoje iš 10 apskričių sergamumo rodiklis didesnis nei 100 atv./10 tūkst. gyventojų registruotas devyniose apskrityse: Alytaus, Kauno, Vilniaus, Telšių, Marijampolės, Panevėžio, Klaipėdos, Tauragės ir Šiaulių. Utenos apskrityje sergamumo rodiklis siekė 97,87 atv./10 tūkst. gyventojų.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su ketvirtosios šių metų  savaitės duomenimis, padidėjęs sergamumas gripu ir ŪVKTI užregistruotas visose Lietuvos administracinėse teritorijose, išskyrus Alytaus ir Telšių apskritis, kur sergamumas ŪVKTI sumažėjo.

ULAC medikai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų /10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyta 300 asmenų. Iš jų –  216 vaikų. 27 iš hospitalizuotų asmenų paguldyti į intensyviosios terapijos skyrių. Iš viso hospitalizuota dešimt nėščių moterų. Daugiausiai asmenų į ligoninę dėl gripo buvo paguldyta Vilniaus, Kauno, Klaipėdos apskrityse.

Registruotas vienas mirties atvejis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė