Pajūrio regioninis parkas kviečia paminėti Paukščių dieną (dienotvarkė) (0)

Plakatas, skirtas Paukščių dienai

Plakatas, skirtas Paukščių dienai

Pajūrio regioninio parko direkcija (Placio g. 54, Karklė, Klaipėdos rajonas) vasario 13 d. 11 val. kviečia susipažinti su žiemojančiais paukščiais. Sužinosite, kur nukako mūsų sparnuočiai su pritvirtintais GPS siųstuvais, apžiūrėsite Karklės bendruomenės atidaromą fotografijų parodą, stebėsite žiemojančius paukščius jūroje.

Renginio dienotvarkė:

11.00 val. – Fotografijų parodos „Mano pajūrio gamta“ atidarymas ir pristatymas
12.00 val. – Šaipių kaimo šiupinio ragavimas
13.00 val. – Paskaita apie Lietuvoje žiemojančius paukščius
14.00 val. – Žiemojančių paukščių stebėjimai nuo Karklės ir Olandų kepurės skardžių

Paukščių sutiktuvės rudenį, o išlydėtuvės pavasarį – tikėtinas Paukščių dienų scenarijus pajūryje. Iš tolimos Šiaurės dešimtys tūkstančių vandens paukščių į mūsų kraštus žiemoti atskrenda lapkričio mėnesį, o išskrenda atgal į veisimosi vietas tundroje – gegužę.  Pajūrio regioninio parko lankytojų centre, jūsų lauks regioninio parko bei Klaipėdos universiteto ornitologai, kurie supažindins su pas mus besisvečiuojančių sparnuočių migracijos maršrutais, rūšimis, o Karklės bendruomenė bei parapijos pastorius Mindaugas Žilinskis pristatys fotoparodą „Mano pajūrio gamta“, kurioje atsispindi čia gyvenančių ir dirbančių žmonių gamtos matymas įvairiais metų laikais, patirti įdomiausi atradimai pajūryje. Šaipių ūkininkai vaišins pačių pagamintu tradiciniu Klaipėdos krašto patiekalu – šupiniu.  Po to keliausite ant Karklės ir Olandų kepurės skardžių, kur su tam skirta optika žvelgsite į jūros tolius bei stebėsite žiemojančius sparnuočius. Tikėtina, kad matysite rudakaklius narus, didžiuosius dančiasnapius, ledines antis, klykuoles, ausuotuosius kragus.

Pastaba: Apsirenkite atitinkamai pagal oro sąlygas. 

Renginį organizuoja Karklės bendruomenė kartu su Pajūrio regioninio parko direkcija bei Klaipėdos universitetu ir Lietuvos ornitologų draugija.

Papildoma informacija:
Pajūrio regioninio parko direkcija tel.; 8-46-412483,
kontaktinis asmuo Erlandas Paplauskis, mob.tel.; 8 686 95503,
Karklės bendruomenės: kontaktinis asmuo Arvydas Urbis, mob.tel.; 8 643 88802

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė