Generalinio prokuroro posto „išsipirkimo“ aplinkybės vis dėlto bus tiriamos (0)

Povilas Urbšys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Povilas Urbšys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario 5 d. Vilniaus apygardos teismas atmetė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Arūno Stankevičiaus skundą ir nutarė palikti galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2016 m. sausio 11 d. nutartį, kuria įpareigojama atlikti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Seimo nario Povilo Urbšio pareiškimą dėl siūlymo kandidatei į Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas Editai Dambrauskienei išsipirkti generalinio prokuroro postą.

Vilniaus apygardos teismas, susipažinęs bei įvertinęs skundo nagrinėjimui pateiktą medžiagą, nusprendė, kad pirmos instancijos teismo išvada, jog nagrinėjamu atveju teisėsaugos pareigūnai neišnaudojo visų įstatyme numatytų galimybių, kuriomis remiantis būtų galima pagrįstai įsitikinti, ar Seimo nario P. Urbšio pareiškime nurodyti duomenys atitinka tikrovę, yra visiškai pagrįsta ir išsamiai motyvuota prokuroro skundžiamoje ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartyje. Todėl anot teismo, P. Urbšio pareiškime nurodytoms aplinkybėms patvirtinti arba paneigti, yra tikslinga atlikti Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjo 2016 01 11 nutartyje nurodytus veiksmus.

Toks teismo sprendimas reiškia, kad prieš priimant vienokį ar kitokį procesinį sprendimą būtina apklausti Seimo valdybos narius ir informaciją apie siūlymą išsipirkti generalinio prokuroro postą paviešinusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Kadangi „nepatikrinus visų pareiškime nurodytų bei kitų pareiškimo pagrįstumui įvertinti reikšmingų aplinkybių, negalima daryti vienareikšmės išvados, jog nurodyti faktai apie galimai padarytą nusikalstamą veiką yra akivaizdžiai neteisingi ar nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo, numatyto BK, požymių“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

Ši Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Edita Dambrauskienė | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Edita Dambrauskienė | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Alkas.lt primena Seimo nario P. Urbšio teisybės paieškos kelio eigą šioje prokuroro posto „išsipirkimo“ byloje:

2015 11 05 d. Seimo narys P. Urbšys kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl didelę visuomeninę reikšmę turinčio įvykio viešo prezidentės D. Grybauskaitės pareiškimo, kad iš kandidatės į Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas E. Dambrauskienės buvo reikalaujamo kyšio, teigiant, kad šias pareigas reikia išsipirkti.

Seimo nario pareiškime nurodytus faktus ištirti buvo pavesta prokurorui Gintarui Jasaičiui. Jis atliko pirminius procesinius veiksmus. Buvo apklausta liudytoja E. Dambrauskienė, kuri nepaneigė tokio reikalavimo išsipirkti generalinio prokuroro pareigas buvimą. Ji nurodė, kad dėl šios viešai pasirodžiusios informacijos galėtų būti apklausta tik specialiąja liudytoja ir turėtų teisę atsisakyti duoti parodymus prieš save. Medžiaga nepagrįstai iš prokuroro G. Jasaičio buvo paimta ir tolimesniam tyrimui perduota į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

STT priėmė sprendimą ikiteisminio tyrimo nepradėti, o  Vilniaus apygardos prokuratūra nutarė atmesti P. Urbšio skundą.

Tuomet P. Urbšys šį sprendimą apskundė Vilniaus apylinkės teismui. Sausio 11 d. Vilnius apylinkės teismas patenkino P. Urbšio prašymą ir panaikino STT nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą bei Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro A. Stankevičiaus 2015 12 11 nutarimą atmesti pareiškėjo skundą.

Tuomet Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras A. Stankevičius apskundė šį Vilniaus apylinkės teismo sprendimą Vilniaus apygardos teismui.

Pagaliau, vasario 5 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė minėtą galutinę ir neskundžiamą nutartį įpareigojančią atlikti ikiteisminį tyrimą pagal P. Urbšio pareiškimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė