Bendruomenių veikloms stiprinti pateiktas didžiulis paraiškų skaičius (0)

Amatininku svente prie Raudondvario pilies_FB nuotr

Amatininkų šventė prie Raudondvario pilies | rengėjų nuotr.

2016 metais bus įgyvendinamas naujas bendruomeninės veiklos finansavimo modelis. Konkurso būdu bus tiesiogiai finansuojami bendruomeninių organizacijų veiklos projektai, skirti bendruomeninės veiklos stiprinimui. Paskelbus konkursą, iš viso Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sulaukė net 815 aktyvių ir iniciatyvių bendruomenių paraiškų iš visos Lietuvos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės teigimu, bendruomenių stiprinimas šalyje yra labai svarbus, ypač siekiant ilgalaikės bendruomeniškumo plėtros, gyventojų aktyvumo ir didesnio jų įsitraukimo į organizuotą veiklą sprendžiant vietos bendruomenėms svarbius klausimus, todėl toks didelis gautų paraiškų iš labai įvairių Lietuvos kampelių skaičius labai džiugina. „Tai rodo, kad šalyje yra labai daug aktyvių ir sąmoningų žmonių ir kad mūsų pasirinktas naujasis modelis neabejotinai prisidės prie šių žmonių aktyvumo stiprinimo“, – teigė ministrė A. Pabedinskienė.

Ministrė priminė, kad nuo šiol pinigai bendruomenines organizacijas pasieks tiesiogiai, be jokių tarpininkų. Taip bus skiriama daugiau dėmesio bendruomeninėms organizacijoms, kaip pačių bendruomenių narių įsteigtiems ir valdomiems dariniams, savarankiškai priimantiems sprendimus ir įgyvendinantiems pagrindinius vietos bendruomenės poreikius tenkinančias veiklas.

Bendruomeninės organizacijos, kurių šiuo metu yra apie 1800, galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą veiklai, skirtai bendruomenės narių solidarumui skatinti, socialinei veiklai vykdyti, stiprinti bendruomenių sutelktumą, skatinti gyventojų užimtumą ir saviugdą, gerinti viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei, palankios aplinkos bendruomenių veiklai kūrimui bendradarbiaujant su viešuoju ir privačiuoju sektoriais, bendruomenių instituciniam stiprinimui.

Iš viso projektams numatyta 2,6 mln. eurų.

Anksčiau bendruomenėms stiprinti lėšos buvo skiriamos savivaldybėms paskirstant pagal dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse.

Primename, kad 2016-ieji metai yra paskelbti Vietos bendruomenių metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė