A. Merkel pasibaisėjo Rusijos oro atakomis Sirijoje (video) (13)

A. Merkel | Markus Schreiber nuotr.

Angela Merkel | M. Šreiber nuotr.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad ji yra pasibaisėjus Sirijos žmonių kančiomis, kurias sukėlė Rusijos antskrydžiai.

„Paskutines dienas mes buvome ne šiaip sau sukrėsti, mes pasibaisėjome tuo, ką turi iškęsti dešimtys tūkstančių žmonių, pakliuvusių po atakomis iš oro, pirmiausiai Rusijos“, – spaudos konferencijoje su Turkijos ministru pirmininku Achmetovu Davutoglu kalbėjo A. Merkel.

Vokietijos politikė pabrėžė, kad visos kovojančios pusės turi laikytis Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos, ginančios Sirijos taikiuosius žmones

Šioje rezoliucijoje nurodoma, kad prieš taikiuosius žmones negali būti naudojamas joks ginklas, taip pat ir iš oro.

Šiuo metu prie Turkijos sienos laukia maždaug 30 tūkst. sirų, pabėgusių nuo Rusijos palaikomo režimo atakos šiauriniame Alepo regione

Rusija atakas iš oro pradėjo praeitų metų rugsėjo 30 dieną, paprašius dabartiniam šalies prezidentui Bašarui Asadui. Maskva teigia, kad jėga naudojama taip vadinamos Islamo valstybės kovotojus ir kitus islamistus naikinti.

Tačiau ne vienas šaltinis praneša apie taikių žmonių žūtį. „Amnesty International“ teigia apie bent 200 žmonių žūtį, nuo Rusijos oro atakų.

JAV sekretorius Džonas Keris apkaltino Rusiją griaunančią planus politiškai sureguliuoti Sirijos karinį konfliktą.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė