Šiaurės Korėja paleido dar vieną palydovą (0)

Raketos paleidimo akimirka

Šiaurės Korėja sekmadienį, vasario 7 dieną, paskelbė sėkmingai iškėlusi į orbitą kosminį palydovą, esą didindama savo gynybos pajėgumus. Tačiau Pietų Korėjos ir JAV kariškiai šį paleidimą pasmerkė kaip balistinės raketos bandymą.

Palydovas buvo paleistas iš Sohė bandymo poligono šalies šiaurės vakaruose 2 val. 30 min. Lietuvos laiku, o maždaug po 10 minučių pasiekė orbitą.

Per valstybinę televiziją pranešėja paskelbė, kad raketos startas, kurį asmeniškai įsakė atlikti Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, sėkmingai iškėlė mūsų Žemės stebėjimų palydovą „Kwangmyongsong 4“ į orbitą.

Pchenjanas pasauliui tvirtina, kad jo kosminiai skrydžiai yra taikūs, tačiau JAV, Japonija, Pietų Korėja ir net draugiškoji Kinija mano, kad komunistinė šalis kosminiais skrydžiais dangsto savo balistinių raketų bandymus. Bandymų tikslas – sukurti raketą, kuri galėtų nešti branduolinį ginklą į Šiaurės Ameriką.

JAV sekretorius Džonas Keris Šiaurės Korėjos veiksmus pavadino, kaip didelę provokaciją, kuri kelia grėsmę ne tik Korėjos pusiasaliui, bet ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

Pietų Korėjos prezidentė Park Geun-hye paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą stipriai reaguoti į šią nepriimtiną provokaciją.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė