„Pokalbiai su Audriu Antanaičiu“: Kokią žinią neša Užgavėnių šventė? (video) (3)

Jonas Vaiškūnas | Alkas.lt nuotr.

Jonas Vaiškūnas | Alkas.lt nuotr.

Šiuolaikinės Užgavėnės mena vieną seniausių indoeoropietiškų švenčių. Atėjusi iki mūsų per šalis ir amžius, ji nelabai pasikeitė.

Ko gero, galėtume švęsti  su savo tolimiausiais proproseniais kartu džiaugdamiesi, persirengdami, kūrendami ugnį ir vydami tamsą. Tiesa, kai kurios formos ir prasmės šiandien mums sako mažiau, nei kažkada sakydavo mūsų protėviams, bet jei jie bent dienai grįžtų pas mus – ilgai pasakoti mums neturėtų…

Apie Užgavėnių šventės istoriją ir prasmę Audrys Antanaitis kalbasi su etnokosmologu Jonu Vaiškūnu.

[youtube]https://youtu.be/zhxisyo34N0[/youtube]
Kategorijos: Alko radijas, Etninė kultūra, Kultūra, Pokalbiai su Audriu Antanaičiu, Religija, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. linelis:

  viskas gerai,bet kodel radiju sudaro tik Audrys ir Jonas? kur kiti?

  • Pakirkšnutė:

   Kiti gal Pagoniškus blynus kepa.
   Esu girdėjusi, kad per kažkokią božnytinę gavėnę – tai 40 dienų lig Pagoniškų Velykų badaujama (pasninkaujama), ten lyg paminint, kai atseit 40 metų žydų tauta paskui kažkokį Mozį klajojo?

 2. Pakirkšnutė:

  Puikus laidos vedėjas Audrius Antanaitis ir pašnekovas Jonas Vaiškūnas. Labai įdomu. Įdomi čia mintis, kad žmogus ne Gamtos dalis, o pati Gamta (aišku, Pagoniška).
  Tik štai laidos vedėjas galėjo paprašyt, kad kalbėtų truputį lėčiau, nes klausant kartais būna sunku “sugaudyti” visus žodžius.
  Bet tai smulkmenėlė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė