Lietuvos verslas atranda SOLVIT ir sėkmingai gina savo teises ES (0)

ranku paspaudimas_ukmin.lt

ukmin.lt nuotr.

Ūkio ministerijoje veikiantis Lietuvos SOLVIT centras padėjo Lietuvos įmonei išspręsti ginčą su Latvijos institucija dėl pažeistų Lietuvos įmonės teisių – įmonė galės toliau vykdyti veiklą kaimyninėje šalyje.

2015 m. lapkričio mėn. Latvijos atsakinga institucija panaikino Lietuvoje registruotos pavaldžiosios (dukterinės) įmonės Latvijoje licenciją teikti laikinojo įdarbinimo paslaugas. Sprendimas panaikinti licenciją prieštaravo Latvijos nacionalinei bei Europos Sąjungos (ES) teisei, taip pat protingumo ir proporcingumo principams. Tačiau Latvijos institucija sprendimo panaikinti licenciją neatšaukė.

Įmonės atstovai kreipėsi pagalbos į Lietuvos SOLVIT centrą, veikiantį Ūkio ministerijoje. Lietuvos SOLVIT centrui, bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Latvijoje bei Latvijos SOLVIT centru, pavyko pasiekti, kad atsakinga Latvijos institucija pakeistų sprendimą – licencijos galiojimas buvo atnaujintas.

Anot ūkio viceministrės Rasos Noreikienės, tiek įmonės, tiek piliečiai, susiduriantys su įvairiomis situacijomis kitose ES šalyse, kai neteisingai taikomi ES teisės aktai, visada gali kreiptis į Lietuvos SOLVIT centrą, veikiantį Ūkio ministerijoje. SOLVIT centras padeda nemokamai spręsti problemas ir ginti savo teises ES.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos SOLVIT centras prisidėjo prie ginčo dėl pažeistų Lietuvos įmonės teisių Latvijoje taikaus išsprendimo ir mūsų verslininkai toliau gali vykdyti veiklą kaimyninėje šalyje“, – teigė ūkio viceministrė.

Į SOLVIT tinklą Lietuvos piliečiai ir verslo atstovai gali kreiptis, kai kitose ES šalyse nepripažįstamas Lietuvoje įgytas diplomas, kvalifikacija, neleidžiama į rinką tiekti prekių, teikti paslaugas, susigrąžinti PVM, nesuteikiamos asmeniui priklausančios socialinės garantijos, reikalaujama papildomų patikrinimų, dokumentų ir pan.

Daugiau apie Lietuvos SOLVIT centro veiklą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė