Mirė ilgametis diplomatas V.A.Dambrava (0)

Lrp.lt nuotr.

Lrp.lt nuotr.

Eidamas 96 metus mirė iškilus Lietuvos diplomatas, valstybės ir visuomenės veikėjas ambasadorius Vytautas Antanas Dambrava.

Sovietmečiu išeivijoje gyvenęs V. A. Dambrava atkūrus nepriklausomybę 1992– 1999 metais dirbo Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Pietų Amerikos šalyse – buvo Lietuvos atstovu Kolumbijai, Argentinai, Brazilijai, Urugvajui, buvo specialiųjų misijų ambasadorius Lotynų Amerikai ir Karibų jūros regionui.

1999– 2004 metais V. A. Dambrava buvo nepaprastasis ir įgaliotasis ministras Ispanijai, nuo 2001 metų – taip pat Marokui ir Andorai.

V. A. Dambrava gimė 1920 metais birželio 10 dieną, 1939 metais baigė Utenos valstybinę gimnaziją, po kelerių metų jo šeima patyrė sovietų represijas –

1941 metais birželio 13 dieną tėvai, broliai ir sesuo buvo ištremti į Sibirą.

1944 metais V. A. Dambrava pasitraukė į Vakarus. 1948 metais išvyko į JAV. Buvo aktyvus lietuvių išeivijos veikėjas.

1950– 1951 metais dirbo Čikagos lietuvių dienraščio „Draugas“ korespondentu Jungtinėse Tautose. .

1951 metais pradėjo dirbti JAV Valstybės departamento tarnyboje, radijo stoties „ Amerikos balsas“ lietuviškame skyriuje.

1951– 1986 metais dirbo ir JAV informacijos agentūroje (USIA). 1955– 1960 metais vadovavo „Amerikos balso“ specialiosios naujienų tarnybai Europoje,

1960– 1965 metais buvo programų Lotynų Amerikai direktorius. 1965– 1967 metais dirbo JAV Jungtinio viešųjų reikalų departamento Saigone (dab. Ho Ši Mino) radijo programų vedėju, be to, 1966– 1967 metais dėstė Saigono universitete.

Nuo 1969 metų JAV prezidento buvo paskirtas į nuolatinę karjeros diplomatinę tarnybą.  1967– 1980 metais buvo JAV ambasadų Pietų Amerikoje viešųjų ryšių direktoriumi.

1980– 1985 metais vadovavo Venesuelos lietuvių bendruomenei, 1988– 1990 metais buvo Pasaulio lietuvių bendruomenės vicepirmininkas.

V. A. Dambrava yra apdovanotas Gedimino III laipsnio ordinu , Gedimino II laipsnio ordinu, Diplomatijos žvaigžde.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą ambasadoriaus šeimai ir artimiesiems.

„Nuoširdžiai užjaučiu dėl skaudžios netekties Jūsų šeimą ir visus Vytauto Antano Dambravos artimuosius. Praradome iškilią asmenybę, profesionalų diplomatą, nuoširdų draugą. V.A.Dambravos ilgametė veikla ir kova už Lietuvos laisvę, garbingas atstovavimas mūsų šaliai daugelyje užsienio valstybių yra pavyzdys jaunajai diplomatų kartai“, – sakoma užuojautoje.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius reiškia užuojautą dėl anapilin išėjusio iškilaus Lietuvos diplomato ir visuomenės veikėjo Vytauto Antano Dambravos.

„Netekome kilniu atsidavimu Lietuvai pasižymėjusios asmenybės. V. A. Dambravos viso gyvenimo pastangos, patirtis ir aktyvus darbas brėžė Lietuvos diplomatijos raidą, ambasadorius neabejotinai buvo vienas ryškiausių lietuvių politinės kultūros puoselėtojų ir mūsų šalies teisių gynėjų už jos ribų“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė