Užsienio reikalų ministras konferencijoje Londone aptarė pagalbą Sirijai (0)

Linkevicius Londone_urm.lt

urm.lt nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 4 dieną dalyvavo aukšto lygio tarptautinėje konferencijoje „Pagalba Sirijai ir regionui. Londonas 2016“.

Jungtinės Karalystės sostinėje susirinkę daugiau nei 70-ies valstybių, didžiausių tarptautinių organizacijų ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai diskutavo, kokie tarptautinės bendruomenės veiksmai efektyviausiai padėtų jau penktus metus besitęsiančio ginkluoto konflikto sąlygomis Sirijoje gyvenantiems žmonėms ir tapusiems pabėgėliais kaimyninėse šalyse.

L. Linkevičius atkreipė dėmesį į tai, kad, Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) duomenimis, daugiau nei pusė Sirijos pabėgėlių yra vaikai, daugelis gimę pabėgėlių stovyklose, todėl karas ir emigracija yra vienintelė jų patirtis. Ministras paragino neleisti šiems vaikams tapti prarastąja karta – užtikrinti jiems teisę į mokslą ir sukurti sąlygas ateityje užsidirbti oriam pragyvenimui.

Londono konferencijoje L. Linkevičius paskelbė Lietuvos įsipareigojimą šiemet skirti 70 tūkst. eurų pabėgėliams iš Sirijos: 50 tūkst. eurų UNICEF humanitarinei pagalbai nukentėjusiems nuo konflikto Sirijoje teikti ir 20 tūkst. eurų Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui (UNHCR) pabėgėliams Turkijoje paremti.

Pernai Lietuva skyrė 100 tūkst. eurų „Madad“ fondui, kuris finansuoja ES strategijos Sirijai ir Irakui priemones.

Karas Sirijoje nuo 2011 metų nusinešė jau daugiau kaip 260 tūkst. žmonių gyvybių ir sukėlė didžiausią humanitarinę katastrofą nuo II pasaulinio karo laikų – 13,5 milijono žmonių reikia humanitarinės pagalbos, Sirijoje yra 6,5 milijono perkeltųjų asmenų, dar 4,6 milijono bėgdami nuo karo glaudžiasi kaimyninėse šalyse.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė