Lietuvos piliečiai bus kviečiami pasirašyti prieš privilegijas „pabėgėliams“ (18)

Blogspot.com nuotr.

Blogspot.com nuotr.

Vasario 5 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo Lietuvos piliečių įstatymų leidybos inciatyvinę grupę dėl 2015 m. lapkričio 26 d. Seimo skubos tvarka priimto Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo pripažinimo netekusiu galios.

Piliečių iniciatyvinės grupės nariai pastebi, kad šiuo įstatymu Lietuva įsipareigojo priimti ir visokeriopai globoti bet kurį nelegalų atvykėlį ir netraukti jo baudžiamojon atsakomybėn.

„Nelegalių atvykėlių teisės dirbtinai priešpastatytos Lietuvos piliečių teisėms, neatkreiptas dėmesys į Lietuvos Konstitucijos 135 straipsnio reikalavimą valstybei užtikrinti šalies saugumą ir nepriklausomybę, Lietuvos piliečių gerovę ir pagrindines jų teises bei laisves“, – teigia inciatyvinės grupės nariai ketinantys rinkti parašus, kad šio pabėgėliais vadinamiems nelegaliems imigrantams ypatingas teises Lietuvoje suteikiantys įstatymo pakeitimai būtų pripažinti negaliojančiais.

„Šis įstatymas atveria visus kelius į Lietuvą galimiems teroristams – pasirašius šį įstatymą Respublikos Prezidentei ir paskelbus jį, šie galimi teroristai galės laisvai judėti pirmyn atgal, o mes įsipareigojame juos visapusiškai globoti“, – sako vienas iš piliečių iniciatyvinės grupės narių signataras Zigmas Vaišvila.

Parašų rinkimas dėl įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo“ pripažinimo netekusiu galios turėtų būti pradėtas šių metų vasario 9 d.

Pagal Konstitucijoje įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teise, kad galima būtų pateikti Seimui įstatymo projekto siūlymą svarstyti privaloma tvarka, reikia, kad šią iniciatyvą savo parašais paremtų ne mažiau kaip 50 tūkst. rinkimų teisę turinčių šalies piliečių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė