Ledas jau pavojingas ir ežeruose (0)

Ledas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Ledas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Sausio pabaigoje ir vasario pradžioje visoje šalies teritorijoje vyravo teigiama oro temperatūra. Iškrito gana daug kritulių, dažniausiai tai buvo – lietus. Vietomis per kelias dienas iškrito visa sausio mėnesio kritulių norma. Visa tai silpnino ir tirpdė ledo dangą, ko pasekoje sausio 28 dieną upėse prasidėjo ledonešis, todėl šiuo metu dauguma upių jau yra be ledo dangos, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Tuo tarpu, Kuršių mariose pūtęs stiprus vėjas, kurio greitis siekė iki 25 m/s, ledo dangą sulaužė vasario 2 ir 3 dienomis. Šiuo metu Kuršių mariose vyksta ledonešis, ledo yra kur-ne-kur, tačiau lipti ant jo negalima.

Nors ežeruose ledo danga išlieka ilgiausiai, tačiau jau dabar ji yra susilpnėjusi ir trečdaliu suplonėjusi, pakrantėse atsirado atotirpos. Didžiuosiuose ežeruose, kurie užšalo vėliausiai ir ledo danga nebuvo labai stora, šilti orai ir lietus ledo dangą susilpnino labiausiai. Juose ledo danga nėra saugi. Taip pat nesaugus ledas yra Vakarų Lietuvos ežeruose, nes ten oro temperatūra buvo aukščiausia ir kritulių buvo daugiausiai. Šiaurės rytų Lietuvos ežerų, kurie užšalo anksčiausiai, ledas yra tvirtesnis. Imantis visų saugumo priemonių ant kai kurių iš jų dar bus galima žvejoti ateinantį savaitgalį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė