JT paskelbė, kad „Wikileaks“ įkūrėjo Dž. Asandžo laisvė apribota neteisėtai (1)

Dž. Asandžas | „Wikipedia“ nuotr.

Dž. Asandžas | „Wikipedia“ nuotr.

Vasario 5 dieną speciali Jungtinių Tautų (JT) darbo grupė pateikė išvadas dėl „Wikileaks“ tinklalapio įkūrėjo Džiulijano Asandžo (Julian Paul Assange). Pranešta, kad australo laisvė apribota neteisėtai, tad suvaržymai turėtų baigtis, o įtariamojo laisvė gerbiama.

Šiuo metu Dž. Asandžas slapstosi Ekvadoro ambasadoje Londone nuo Švedijos prokuratūros.

Švedijos prokuratūra jau penkerius metus siekia apklausti Dž. Asandžą dėl įtarimų, kad jis išprievartavo vieną iš savo rėmėjų. Savo ruožtu įtariamasis, kuris išgarsėjo paviešinęs pavogtus slaptus Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinius ir karinius dokumentus, tvirtina, kad Švedija siekia jį išduoti amerikiečiams, todėl ir pasiprašė prieglobsčio Jungtinėms Amerikos Valstijoms nesimpatizuojančiame Ekvadore.

Didžioji Britanija ir Švedija penktadienį atmetė Jungtinių Tautų darbo grupės išvadas, pareiškusi, kad jas užginčys.

2012 metų vasarą pralaimėjęs apeliaciją Didžiojoje Britanijoje dėl Švedijoje išduoto arešto orderio, Dž Asandžas pažeidė paleidimo už užstatą sąlygas ir pasiprašė prieglobsčio Ekvadoro ambasadoje.

Nuo to laiko ji slepiasi ambasadoje Londone, nes britų policija tebeturi jo arešto orderį ir grasina jį suimti. Toks britų policininkų budėjimas jau kainavo dešimtis milijonų eurų, bet padėtis nesikeičia, todėl „Wikileaks“ įkūrėjas ir kreipėsi į Jungtinių Tautų darbo grupę, kuri tiria neteisėto sulaikymo atvejus.

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė