Perkūno šventė Akmenėje (nuotraukos) (0)

O. Balodžio ir M. Laukio nuotr.

O. Balodžio ir M. Laukio nuotr.

Sausio 29 d. baltų pasaulėžiūros bendruomenė Akmenės Romuva, bei Akmenės krašto muziejus surengė Perkūno šventę. Į renginį susirinko gausus būrys akmeniškių ir svečių iš kitur atšvęsti Perkūno dieną. Šventinį vakarą vedė ir visus  ateinantiems metams įkvėpė Lietuvių tautiškumo ir laimės mokytojas, vaidila Valdas Rutkūnas.

Perkūno dienos šventė prasidėjo nuo trumpos vaizdinės medžiagos peržiūros. Šį  filmuką sudarė ištraukos iš praėjusių Lietuviškų renginių: Rasos šventės, Mildos šventės, Jaunimo Ramuvos stovyklos, bei šeimos švenčių – tuoktuvių ir vaiko palaiminimo apeigų. Atgaivinus akis vasariškais vaizdais, visi apsupo aukurą. Ąžuolinės malkos sustiprino, o šventa Ugnelė įžiebė susirinkusiųjų vidinę gyvastį.

Visiems sudainavus amžių gludintas sutartines, bei pasakius vieni kitiems širdingiausius palinkėjimus, buvo imtasi darbų. Dalyviai gamino žvakes, mirkydami dagčius į vašką.

„Galime didžiuotis, kad vis dar mokame mes, Lietuviai, linksmintis blaiviai be svaigalų“, – sakė vienas iš šventės rengėjų Vladas Chockevičius.

Vakaras buvo užbaigtas žvakelių palaiminimu bei liaudiškais smagiais šokiais. Galų gale sugiedojus bendrą sutartinę „Rimo Tūto Sutariela”, šviečiančiomis akimis visi atsisveikino, parsinešdami namo po saujelę gėrio ir darnos.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė