JAV susirūpino Baltijos šalių saugumu (0)

A. Sartanavičiaus nuotr.

A. Sartanavičiaus nuotr.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Barakas Obama ketina NATO centrinėse ir rytinėse Europos šalyse išdėstyti karinę techniką, kuri pastoviai veiktų šiame regione.

Kaip rašo „New York Times“, JAV kelia sau tikslą sulaikyti Rusiją nuo tolesnio vežimosi į Europą.

„Jungtinių Amerikos Valstijų buvimas Europoje yra labai svarbus mūsų saugumui užtikrinti. Noriu padėkoti JAV Administracijai už siūlymą stipriai padidinti Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos finansavimą ir planus dislokuoti papildomas ginkluotės atsargas. JAV tik dar kartą patvirtino esančios solidarios ir tvirtai įsipareigojusios kolektyvinei gynybai ir Aljanso gynybinių įsipareigojimų vykdymui, “ – pabrėžia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, vasario 2 d. komentuodamas šį JAV Vyriausybės sprendimą.

Pasak ministro, saugumo aplinkos pokyčiai prie NATO rytinių sienų reikalauja karinio sąjungininkų prisitaikymo – dėl to nekyla jokių abejonių.

„Todėl aš tikiuosi, jog šis laiku priimtas ir itin svarbus JAV sprendimas stiprinti atgrasymo laikyseną Europoje yra kartu tik pirmas žingsnis priimant sprendimus NATO viršūnių susitikime Varšuvoje dėl didesnio Aljanso karinio buvimo Lietuvoje ir prie rytinių NATO sienų“ – sako krašto apsaugos ministras.

Žurnalas „Foreign Policy“ rašo, kad vienos karinės brigados neužteks ir, jei Rusija pradės karą Baltijos regione, NATO pralaimės ir greitai  – mažiau nei per 3 dienas.

Pasak žurnalo, Rusijos karinės pajėgos Taliną ar Rygą užimtų per 36–40 valandų. NATO karinė jėga net nesugebėtų atsitraukti ir būtų sunaikinta.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė