Verslo atstovai kviečiami teikti paraiškas vizitui į Europos kosmoso agentūrą (0)

saules baterijos_umin.lt

ukmin.lt nuotr.

Bendradarbiaudamas su Europos kosmoso agentūra Lietuvos verslas turi unikalią galimybę praplėsti veiklos ribas ir pasiūlyti naujų sprendimų Europos kosmoso pramonei, kuriai nuolat reikia naujų technologijų ir inovacijų. Šiuo tikslu verslo atstovai kviečiami kreiptis dėl tikslinių vizitų į Europos kosmoso agentūros (EKA) mokslinių tyrimų ir technologijų centrus. Prašymą vizitams galima pateikti Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūrai iki 2016 m. vasario 8 d. 17 val.

„Dalyvavimas Europos kosmoso agentūros programose skatina Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtrą, didina Lietuvos ūkio inovacinį potencialą, suteikia progą plėtoti kosmoso technologijomis ir duomenimis iš kosmoso grindžiamų paslaugų viešajam sektoriui ir piliečiams teikimą. Lietuvos verslo subjektams tai reiškia galimybę dalyvauti pripažintame aukščiausio lygio tarptautiniame mokslo, technologijų ir inovacijų tinkle“, –  teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

EKA kvietimas teikti paraiškas skirtas įmonėms, kurioms yra aktuali kosmoso tematika. Per vizitus gauta informacija padėtų verslo atstovams pasirengti naujų projektų konkursui, kurį EKA planuoja skelbti jau š.m. balandžio mėn. Planuojama, kad besikreipiančioms įmonėms bus padengta dalis kelionės išlaidų, t. y. numatoma kompensuoti iki 600 eurų. Kelionės išlaidos gali būti kompensuojamos tik vienam įmonės atstovui.

Tokia iniciatyva remiama jau antrą kartą. 2015 metais pagal šią priemonę į Europos kosmoso mokslinių tyrimų ir technologijų centrą (ESTEC) Olandijoje išvyko 3 įmonės iš Lietuvos. Bendrovių UAB „Lidaris“, UAB „Elmika“ ir UAB „Nanoavionika“ atstovai turėjo unikalią galimybę užmegzti naujų ryšių, susipažinti su pažangiausiais sprendimais ir technologijomis, aplankyti unikalias laboratorijas. Per vizitus buvo aptarti strateginiai klausimai dėl vykdomų veiklų suderinamumo su EKA prioritetais, pradėtos partnerių paieškos ir įsijungta į naujus projektus.

Konkurso sąlygos skelbiamos MITA svetainėje.

Susidomėję vizito galimybėmis papildomos informacijos kviečiami teirautis MITA Tarptautinių programų skyriuje (el. p. viktoras.mongirdas@mita.lt, tel. (8 5) 2 644 704).

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė