Mokiniai kviečiami į įdomius užsiėmimus gamtos mokyklose (0)

Turistinio_zygio_akimirka_

Rengėjų nuotr.

Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina kartu su ministerijos specialistais lankėsi Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje prie Aplinkos ministerijos. Buvo aptartos galimybės bendradarbiauti, susipažinta su saugomose teritorijose esančiomis gamtos mokyklomis. Gamtos mokyklose sutarta organizuoti mokinių ugdymą.

Šiuo metu Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos iniciatyva, pasinaudojus ES skiriamomis lėšomis, gamtos mokyklos įkurtos 5 nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, parengti 23 metodiniai leidiniai su edukacinėmis užduotimis, pritaikytomis aktyviam gamtos pažinimui.

Šiuo metu gamtos mokyklos veikia Varnių, Sirvėtos, Kauno marių, Žagarės, Kurtuvėnų  regioniniuose ir Aukštaitijos bei Dzūkijos nacionaliniuose parkuose.

Gamtos mokyklose sudaromos galimybės būti gamtoje, stebėti gyvūnus, augalus, gamtos reiškinius, pažinti vertybes, mokytis atsakingo elgesio su gamta. Čia sudarytos sąlygos organizuoti įvairios trukmės edukacines programas, dalyvius galima apgyvendinti. Tad mokiniai ir mokytojai į gamtos mokyklas gali išsiruošti su nakvyne, nes, tarkim, šikšnosparniai, kai kurie paukščiai stebimi naktį.

Gamtos mokyklose edukacinę veiklą gali organizuoti tiek saugomos teritorijos specialistai, tiek mokytojai, atvykę su mokiniais. Optimalus grupės dydis – iki 30.

Mokytojai, norintys organizuoti edukacinius užsiėmimus gamtos mokyklose, turi kreiptis į regioninių ar nacionalinių parkų direkcijas. Kontaktai skelbiami svetainėje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė