„Kokia… prasmė?“: Pokalbis su akademiku Romualdu Grigu (I) (audio) (5)

Prof. Romualdas Grigas | Z. Tamakausko nuotr.

Prof. Romualdas Grigas | Z. Tamakausko nuotr.

Tai jau antroji Alko radijo laida „Kokia… prasmė?“. Laidos autorius Gediminas Citukas kartu su pašnekovais ieško atsakymų į paprastą ir tuo pačiu (gal būt) neatsakomą klausimą „Kokia žmogaus gyvenimo prasmė?“.

Tai laidų ciklas, savotiškas almanachas, kuris mus ves į nežinomus tolius, į tuos dvasinius tolius kurių žmogus per savo sąmoningą egzistencija pastoviai ieškojo bandydamas atsakyti į klausimus:
– Kas AŠ? Kodėl būtent AŠ?
– Kodėl Žmogus gimsta bejėgis, priklausomas nuo tėvų ir aplinkos – miršta ligotas, bejėgis, priklausomas nuo kitų žmonių, socialinių sąlygų?
– Juk niekas neklausia Žmogaus sutikimo gimti šiame pasaulyje – kaip ir niekas neklausia Žmogaus sutikimo mirti?

Gediminas Citukas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Gediminas Citukas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

„Visiems mūsų pašnekovams užduosime vienodus klausimus. Ir tikėsimės, kad jų žinios, įžvalgos kažkiek priartins prie mūsų egzistencijos suvokimo šiame pasaulyje arba bent neleis mums kartų užmigti ant plūduriuojančio juslinio egzistavimo čiužinio, kuris užtemdęs mūsų protą ir širdį grubumu, šaltumu ar prievarta artimajam, buitine rutina, vartojimo bukumu“. – sako laidos vedėjas G. Citukas.

Šį kartą Alko radijo studijos svečias prof. Romualdas Grigas –  Lietuvos sociologas, publicistas, prozininkas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos narys korespondentas.

Bus daugiau.

Kategorijos: „Kokia… prasmė?“, Alko radijas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė