Jungtimi tarp Lietuvos ir Švedijos pradėjo tekėti elektra (0)

„Litgrid“ nuotr.

„Litgrid“ nuotr.

Lietuvos ir Švedijos jungties „NordBalt“ kabeliu vasario 1 dieną pratekėjo elektra. Bandymo metu jungtis veikė 30 MW galia, elektra buvo perduodama iš Švedijos į Lietuvą, ir atvirkščiai.

Skirtingi Klaipėdos ir Nybru aukštos įtampos nuolatinės srovės keitiklių parametrai ir funkcionalumas perduodant elektrą įvairia galia ir kryptimi bus tikrinami ne mažiau kaip savaitę. Šiuo bandymu etapu perdavimo galia bus pamažu didinama, kol pasieks didžiausią galimą perkrovos galią. 

„NordBalt“ bandymai yra ilgas ir sudėtingas technologinis procesas, kurį sudaro keli pagrindiniai etapai: įrangos ir sistemų bandymai gamykloje, jau sumontuotų atskirų sistemų bandymai, sisteminiai bandymai, išbandant jungtį įvairiais režimais, ir jungties darbas bandomuoju režimu, kai ja perduodama elektra prekiaujama rinkoje. Iki pastarojo etapo elektros perdavimo sistemų operatoriai bandymams, kaip ir kitą technologiniams poreikiams reikalingą elektrą, perka ir parduoda elektros balansavimo rinkoje.

Pirmoji Lietuvos ir Švedijos elektros jungtis „NordBalt“ sudarys galimybę tiek Šiaurės, tiek Baltijos šalis tarpusavyje prekiauti elektra ir padidins elektros tiekimo saugumą. 700 MW galios kabelis sudarys galimybę skandinaviška elektra padengti apie pusę Lietuvos vartotojų poreikių nešaltą žiemos dieną. „NordBalt“ jungtis statyta ir bus valdoma kartu su Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Svenska kraftnät“.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė