Pristatoma mobilioji programa, kuria siekiama palengvinti neįgalių vaikų mokymąsi (0)

20151125_tomas_razmus_41

T. Razmuso nuotr.

Raštingumo kompetencijoms ugdyti sukurta inovatyvi mobilioji programa „LiterALLcy“ yra skirta specialiųjų poreikių ar negalią turintiems vaikams ir sudaro galimybę individualizuoti užduotis.

„Šiuo metu galima rasti daug įvairių mobiliųjų programėlių, padedančių vaikams pažinti raides, tarti pirmuosius žodžius ar sudėti sakinius. Tačiau ši programa išsiskiria tuo, kad ją galės kurti kiekvienas vartotojas. Jei vaikui patinka vaisiai, visas abėcėlės raidės galės iliustruoti vaisiai. Bus galima visas abėcėlės raides susieti su nuotraukomis, iliustruojančiomis šeimos narius ir artimiausius draugus“, – sako projekto koordinatorė, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) lekt. dr. Eglė Celiešienė.

Programėlės autorius ergoterapeutas Chorke Garsija Kabaljero (Jorge Garcia Caballero) tikina, kad specialiųjų poreikių ar negalias turintiems vaikams mobiliosios programos ne tik padeda sutelkti dėmesį, bet ir pasiekti labai gerų rezultatų. „Kiekvienu atveju labai svarbu individualizuoti užduotis pagal konkretaus vaiko pasiekimus ir galimybes, nepamiršti pagirti už laimėjimus. Tad programėlė kaskart leidžia dėlioti šešių skirtingų užduočių eiliškumą ir sudėtingumą“, – teigia ergoterapeutas.

Programėlė sukurta LEU bendradarbiaujant su 3 užsienio partneriais iš Prancūzijos ir Ispanijos pagal Eramus+ programą. Taip pat bendradarbiauta su tarptautiniu mokslininkų ir praktikų tinklu „Žaidimai vaikams su negalia“ (Play for Children with Disabilities (LUDI), kuriame Lietuvai atstovauja Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija. Šis tarpdisciplininis profesionalų tinklas ieško universalių ir inovatyvių tobulinimosi modelių ir siekia juos integruoti kurdami žaidimą vaikams su negalia.

Mobilioji programa bus pristatyta 2016 m. vasario 4 d. (ketvirtadienį) 15.15 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius), Inovacijų alėjos susitikimų erdvėje, renginyje „Mobilioji aplikacija spec. poreikių vaikų skaitymui ir rašymui ugdyti“ parodos „Studijos 2016“ metu.

Daugiau žinių apie mobiliąją programą rasite čia bei čia.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė