Gelbėjimo operacijoje Kuršių mariose į krantą saugiai parvežti 75 asmenys (0)

VSAT nuotr.

VSAT nuotr.

Sausio 31 d. rytą., bendruoju pagalbos telefonu buvo pranešta, kad Kuršių mariose, ties Nida ir ties Preila ant atskilusių ledo lyčių pagalbos šaukiasi žvejai. Nedelsiant buvo išsiųstos gelbėjim otarnybos.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) laivas ant oro  pagalves ties Nida ir Preila išgelbėjo 27 asmenis, kurie buvo nugabenti į krantą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM gelbėjimo tarnybos pareigūnai ties Nida krantą padėjo  pasiekti  dar 48 asmenims.

Karinių oro pajėgų  sraigtasparnis  iš oro apžvalgus Kuršių marių ledą ties Nida 50 m. nuo kranto buvo pastebėtas  apie 200–250 m pločio ledo properša. Ties šia vieta visi žmonės yra nukelti nuo ledo.

„Pasieniečių laivai ant oro pagalvių „Kristina“ ir „Viesulas“ išgelbėjo apie 30 žmonių. Apie pusšimtį žvejų išgelbėjo ugniagesiai. Šiuo metu vienas laivas budi Nidoje, kitas – mariose. Tuo metu, kai praplaukia pasieniečių gelbėjimo laivai ar gelbėjimo darbus stebintis sraigtasparnis, žmonės tarsi paklūsta, nulipa nuo ledo, bet vos tik gelbėtojai nutolsta, tie patys žvejai, vėl nepaisydami oro sąlygų, vandens properšų, vėl lipa ant ledo, vėl bando žvejoti ir vėl kelią pavojų tieks savo, tiek tų žmonių, kurie juos gelbsti, gyvybėms“, – LRT radijui sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis.

Kiti, žvejai, buvę ant Kuršių marių ledo, buvo pastebėti arčiau kranto.

Taip pat Kuršių mariose pastebėta ilga nuo Nidos iki Klaipėdos besidriekianti properša .

Baigus operaciją, VSAT laivas ant oro pagalves grįžo į Nidos uostą, o Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis grįžo į bazę Nemirsetoje ir toliau lieka parengtyje.

Kuršių mariose nebegalima žvejoti, nes ledo danga yra suskilinėjusi į ledo laukus, perspėja hidrologas Aleksandras Kajutis. Jo teigimu, Kauno mariose padėtis geresnė, tačiau žvejams rekomenduojama geriau vykti žvejoti ant ežerų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė