Lietuvos moksleivių susidomėjimas informacinėmis technologijomis atneša pirmuosius laurus (0)

KTU PTVF Technologiju mokymo centras | KTU PTVF nuotr.

KTU PTVF Technologiju mokymo centras | KTU PTVF nuotr.

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) visus moksleivius kviečia susipažinti su mokslininkų gyvenimu. Kiekvieną ketvirtadienį KTU PTVF Technologijų mokymo centre susirinkęs smalsus jaunimas pasineria į algoritmų bei programų pasaulį, kuriame kiekvienas gali tapti smagios technikos kūrėju.

Prieš metus duris atvėrusiame pirmajame Lietuvoje moksleivių ir studentų Technologijų mokymo centre įrengtos modernios laboratorinės įrangos vertė siekia daugiau nei 58 tūkst. eurų. Centro tikslas – populiarinti technologinės pakraipos studijas. Daugiau informacijos apie KTU PTVF Technologijų mokymo centrą rasite ČIA.

9-12 klasių moksleiviams įdomius mokymus veda tarptautinių „Robotex“ varžybų dalyvis ir penktosios vietos laimėtojas Giedrius Liaučys. Augant susidomėjimui ir užsiėmimų skaičiui, atsiranda ir tokių entuziastų, kurie savo mokslinius sumanymus atkeliauja įgyvendinti net iš Anykščių.

Moksleiviai KTU PTVF Technologijų mokymo centre gauna konstravimo užduotis, susipažįsta su fizikos dėsniais ir saugiai atlieka daug įdomių eksperimentų. Jauniesiems Centro lankytojams siūloma unikaliais Kanadoje pagamintais konstruktoriais surinkti net kelis šimtus skirtingų prietaisų: nuo plojimo ar oro pūstelėjimo užgęstančią lemputę, radijo imtuvą, saulės baterija kraunamą generatorių ir kt. Visi šie konstruktoriai pritaikyti naudoti vaikams nuo penktos klasės.

Gintarė ir Diana – moksleivės iš Panevėžio miesto 5-osios gimnazijos, kurios jau gali džiaugtis būrelio metu pasiektais rezultatais. Mergaičių sukonstruoti robotukai „Albertas“ ir „Albertas 1“ jau dalyvavo varžybose Taline. Kito jaunojo mokslininko Kornelijaus robotukas „Guolis“ net pateko į finalą. Gimnazistai, pastūmėti sėkmės ir įkvėpimo, noriai laiką leidžia KTU Technologijų centre ir siekia savo svajonės – studijuoti informacinių sistemų inžineriją.

KTU PTVF Technologiju mokymo centras_06

KTU PTVF Technologiju mokymo centras

 

Į užsiėmimus kviečiami ir jaunesnių, 5-8 klasių mokiniai. Tikimasi, kad žinių siekiantis jaunimas ir toliau domėsis technologinėmis naujovėmis bei skins laurus tarptautinėse varžybose.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė