Sveikatos apsaugos ministrė apklausta kaip liudytoja (1)

Rimantė Šalaševičiūtėė | wikipedia.org, A. Didžgalvio nuotr.

Rimantė Šalaševičiūtėė | wikipedia.org, A. Didžgalvio nuotr.

Reaguojant į viešai paskelbtą informaciją apie sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei neva pareikštus įtariamus, Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) informuoja, kad ministrė Rimantė Šalaševičiūtė buvo apklausta kaip liudytoja ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimų korupcinių veikų Šiaulių ligoninėje.

Aplinkybių, kurias apklausos metu liudijo ministrė, šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokuroro G. Ivanausko teigimu, šiuo metu viešinti negalima, siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei.

STT pareigūnai taip pat tiria, kaip Šiaulių ligoninėje buvo vykdomi viešieji pirkimai. Įtariama, kad vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai. Taip pat tiriamos aplinkybės dėl ligoninės lėšomis įsigytų ir pasisavintų įvairių brangių daiktų bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

Dėl šių korupcinių nusikaltimų įtarimai pareikšti ligoninės generaliniam direktoriui, strateginio valdymo direktorei ir infrastruktūros direktoriui.

Tęsiant tyrimą 2015 m. lapkritį įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti vienam iš ligoninės skyriaus vedėjų. STT pareigūnai surinko duomenų, kad iš įmonių, kurios dalyvavo Šiaulių ligoninės skelbtuose viešuosiuose pirkimuose, ligoninės generalinis direktorius kaip neteisėtą atlyginimą galėjo gauti brangios medicininės įrangos, kuri buvo sumontuota direktoriaus šeimos nariui priklausančioje privačioje medicinos klinikoje.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skaidrumo grupė siūlo partijos narei sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei atsistatydinti.

„Lietuvos socialdemokratų partijos Skaidrumo grupė, įvertinusi sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės prisipažinimą apie jos pačios duotą kyšį medicinos personalui ir, ypač vėlesnę informaciją pasirodžiusią viešojoje erdvėje, rekomenduoja ministrei atsistatydinti iš einamų pareigų“, – teigiama penktadienį išplatintame pranešime. Jį pasirašė LSDP skaidrumo grupės vadovas Julius Sabatauskas.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė nusprendė trauktis iš posto.

„Rašau atsistatydinimo pareiškimą, kurį įteiksiu pačiam premjerui, ir lauksiu, ką nuspręs premjeras“, – penktadienio popietę LRT televizijai sakė ministrė.

Netrukus po R. Šalaševičiūtės pareiškimo premjeras Algirdas Butkevičius išplatino pareiškimą, kad ministrės atsistatydinimui pritars.

„Socialdemokratų partijos ir mano pozicija yra labai aiški ir tvirta. Asmenys, pretenduojantys į aukštas pareigas arba jas einantys, turi būti nepriekaištingos reputacijos ir profesionalumo pavyzdys visuomenei. Todėl pritarsiu sveikatos apsaugos ministrės R. Šalaševičiūtės sprendimui atsistatydinti, nes tai vienintelis kelias, siekiant greito ir objektyvaus teisėsaugos institucijų tyrimo“, – teigia premjeras A. Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė