Smagios Užgavėnės Klaipėdoje (0)

Kvietimas į Užgavėnes Klaipėdoje

Kvietimas į Užgavėnes Klaipėdoje

2016 m. vasario 7 d. Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia švęsti Užgavėnės Klaipėdoje, Teatro aikštėje. Tradiciškai siautulingoje ir nenuspėjamoje šventėje nuo 12.00 val. pradėsiantis šurmuliuoti riebaus maisto turgus gardžiausių, riebiausių patiekalų kvapais vilios susirinkti į paskutinius Morės pietus. Be gardžiausių patiekalų, žadami ir aktyvūs užsiėmimai nuo 14.00 val.  Organizatoriai pirmą kartą rengs specialias Užgavėnių šventės orientacines varžybas. Pirmieji ir greičiausiai turą įveikę dalyviai gaus specialų Užgavėnių prizą.

Teatro aikštėje nuo vidurdienio pradėsiančiame veikti riebaus maisto turguje bus galima paskanauti ką tik iškeptų lietuvininkų vofelių,  įvairiausių blynų, gardaus šiupinio, spurgų, troškintų kopūstų su kiauliena, įsigyti gardžios duonos, pyragų, mėsos gaminių ir kitų kokybiškų tautinio paveldo ženklu pažymėtų maisto produktų, o besiruošiantys pasninkui ras puikios žuvies.

Šiais metais Teatro aikšte nepasidalins nuolat konfliktuojantys ir problemas visuomenei keliantys Lašininis ir Kanapinis.  Visus susirinkusius į aikštę bus kviečiama nelikti abejingais ir  dalyvauti Lašininio ir Kanapinio organizuojamoje kriminalinėje veikloje.

Užgavėnių šventės išskirtinė pramoga bei naujiena – 14.00 val. prasidėsiančios orientacinės varžybos, skirtos visai šeimai, draugų kompanijai ar pavieniams žmonėms, sumaniusiems įveikti negirdėtą ir nematytą Užgavėnių turą. Taip pat viso renginio metu bus galima sutikti INFOraganą, kuri dalins varžybų žemėlapius bei suteiks visą dominančią informaciją. Turo metu bus galimybė aplankyti penkis lankytinu objekto ženklu pažymėtus punktus, kuriuose bus suteikiami antspaudai, patvirtinantys dalyvių užsispyrimą ir norą kovoti už artėjantį pavasarį bei suteiks progą paskanauti Užgavėnių skanėstų.

Pasmaguriavus ir sočiai prisikimšus riebiausių valgių, po specialiaus Užgavėnių turo bus kviečiama iš širdies patrypti, garsiai ir plačiai juoktis bei nepravėpsoti 16.00 val., kuomet užsidegs įspūdinga Morė.

2016 m. Užgavėnės

Užgavėnės Klaipėdoje

Šventės metu Morės pietus gamins kulinarinio paveldo meistrai, Morės apsauga rūpinsis Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro kolektyvai, o norinčius varžytis orientuos: visažinės INFOraganos, nepamainomas tautodailininkas, medžio drožėjas R. Puškorius (Kretinga), Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro kolektyvai, Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansambliai ir kiti Morės prieteliai.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė