Berlyne bus pristatyti trumpo metro filmai apie pagonišką pasaulėžiūrą (video) (1)

„Vilnaius mergelė“ | sustabdyta filmo akimirka

„Vilnaius mergelė“ | sustabdyta filmo akimirka

Vasario 5-ą dienos vakarą į Berlyno kino teatrą „Sputnikas“ rinksis tie, kurie naktį norės skirti Baltijos šalių animacijos atradimams. Naktinė filmų programa „Vieną kartą…“, taps pirmuoju bendru Lietuvos, Latvijos ir Estijos legendų ir  pasakų pristatymu ir ilgu naktiniu animaciniu pasivaikščiojimu po mūsų  šalių mitologijos pasaulį. Tą naktį filmų peržiūroje dalyvaus ir apie filmus pasakos jų kūrėjai, lietuvių animaciją atstovaus žinomas režisierius Algirdas Selenis.

Vasario mėnesio pradžioje vyksiančioje animacinių filmų naktyje pirmą kartą Vokietijos sostinėje bus kartu pristatyti visų Baltijos šalių trumpo metro filmai, pasakojantys apie pagoniškąją mūsų regiono gyventojų pasaulėžiūrą.

Naktinėje filmų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos programoje kino mylėtojams bus pasakojama apie dievybes, dievus ir velnius, laumes, miestų ir vietovių legendas bei tradicines šventes. Animacinių filmų programoje „Vieną kartą…“ – 16 trumpo metro filmų, atrinktų siekiant perteikti panašią, o tuo pačiu ir skirtingą Baltijos šalių mitologiją ir estetiką, peržiūra.

Lietuviškoje programos dalyje bus pristatyti šiais metais 20-ąjį bendro kūrybinio darbo jubiliejų mininčių Algirdo ir Aurelijos Selenių filmai. Šie menininkai savo kūrybiniame kelyje itin išsamiai, įvairiapusiškai ir stilistiškai skirtingai interpretavo lietuvišką mitologiją, su jų filmais užaugo ne viena karta ir juos gerai žino Lietuvos animacijos mylėtojai. Tad animacinės nakties Berlyne žiūrovai turės puikią progą pamatyti tokius jų filmus kaip: „Vilniaus mergelė“ (2000 m.), „Neringa“ (2001 m.), „Žemaičių pramotė“ (2002 m.), „Eglė žalčių karalienė“ (2003 m.), „Lietuvių mitologiniai dievai“ (2007), „Lietuvių mitologinės būtybės“, (2008 m.) ir „Jūratė ir Kastytis“ (2012).

Didžioji filmų, kurie bus rodomi „Sputniko“ ekrane, dalis Berlyno kino ekranuose bus pristatomi pirmą kartą, tad ši programa ne tik kupina legendų ir pasakų, tačiau premjera ne vienam mūsų trijų šalių kūrėjų filmui Vokietijoje.

Kaip teigia animacijos kino nakties „Vieną kartą…“ inicijatorė LR kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabrielė Žaidytė: „Lietuvos animaciniai filmai Vokietijoje rodomi ne dažnai ir todėl nėra gerai žinomi. Tad šį kartą mes norime apie pasakas, legendas ir padavimus pasikalbėti su tais, kurie jais domisi kitaip: ne įprastine skaitymų ar pasakojimų forma, ne pristatant tekstus, bet pakviečiant į filmų naktį, kurioje pagrindiniai veikėjai įvairios dievybės, raganos, laumės, kipšai, velniai – visi tie, kurie gyveno mūsų protėvių fantazijos, o galbūt ir realybės pasauliuose.“. Lietuvių animaciją Berlyne pristatys Algirdas Selenis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė