Seime – paroda skirta sąjūdininkės Rūtos Gajauskaitės atminimui (5)

Rūta Gajauskaitė | G.Beržinsko nuotr.

Rūta Gajauskaitė | G.Beržinsko nuotr.

Sausio 28 d., ketvirtadienį, 11.30 val. Seimo Vitražo galerijoje bus pristatyta  paroda, skirta Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputatės aktyvios sąjūdininkės, visuomenės ir politikos veikėjos, dr. Rūtos Gajauskaitės (1946–2015) 70-osioms gimimo metinėms paminėti.

Parodą atidarys Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila.

Ekspozicijoje pristatomos fotografijos iš Lietuvos Respublikos Seimo archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų, R. Gajauskaitės asmeninio archyvo, atspindinčios jos gyvenimo kelią, asmenybę, mokslinę, politinę, visuomeninę veiklą. Fotografijų autoriai  Romualdas Damulis, Jonas Juknevičius, Olga Posaškova, Algimantas Žižiūnas.

Rūta Gajauskaitė gimė 1946 m. sausio 24 d. Kaune. 1965–1968 m. studijavo Vilniaus valstybinio universiteto Teisės fakultete. Baigusi studijas dirbo teisininke valstybės įstaigose. 1980 m. balandžio 1 d. apgynė teisės mokslų kandidato (socialinių mokslų daktaro) disertaciją.

Mokslinį darbą tęsė Teisės ekspertizės mokslinio tyrimo institute. 1982–1990 m. dirbo Liaudies ūkio specialistų kvalifikacijos kėlimo institute prie Lietuvos Respublikos Ministrų Tarybos, kur įkūrė pirmąją Lietuvoje ekologijos ir gamtos apsaugos katedrą ir jai vadovavo. Vadovaudama katedrai, kartu su bendradarbiais parengė ir publikavo mokymo ir metodinių priemonių, vadovėlių instituto studentams.

Atgimimo metu buvo aktyvi „Žinijos“ draugijos lektorė, Lietuvos žaliųjų judėjimo koordinacinės tarybos narė, viena iš Lietuvos žaliųjų partijos iniciatorių ir vadovų.

1990 m. balandžio 21 d. Lazdijų rinkiminėje apygardoje Nr. 141, kur rungėsi su kandidatu Alvydu Lajumi, surinkusi 6 560 balsų iš 13 000 balsavusiųjų, R. Gajauskaitė buvo išrinkta Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputate (įgaliojimai patvirtinti 1990 m. balandžio 24 d.). Nuo 1990 m. balandžio 25 d. iki kadencijos pabaigos dirbo Aukščiausiosios TarybosAtkuriamojo Seimo Gamtos apsaugos komisijoje. Nuo 1991 m. gegužės 8 d. iki 1992 m. lapkričio 22 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios TarybosAtkuriamojo Seimo Jungtinės Sąjūdžio frakcijos narė.

Įvairiapusė profesinė R. Gajauskaitės patirtis, jos visuomeniškumas ir žmogiškumas, rūpestis žmogumi ir Lietuva Aukščiausioje Taryboje 1990–1992 m. padėjo pamatus valstybės ekologijos ir gamtosaugos politikai. Rinkėjų pasitikėjimo pelnymas ir išlaikymas, gyvenimas Lietuvos ir jos žmonių rūpesčiais R. Gajauskaitei buvo sudėtingas ir išbandymų kupinas laikotarpis, suteikęs galimybę tęsti pradėtus darbus ir įgyvendinti tai, ko ji siekė visą savo gyvenimą. Ji negailėjo savęs dirbdama dėl Lietuvos ir dėl tų, kam reikėjo paramos, ir tęsė šį darbą iki paskutinės savo gyvenimo dienos.

Rūta Gajauskaitė :

Pati gražiausia diena? Šiandien.
Pats lengviausias dalykas? Suklysti.
Pati didžiausia kliūtis? Baimė.
Pati didžiausia klaida? Nuleisti rankas.
Visų blogybių šaknis? Savanaudiškumas.
Prasmingiausias laiko leidimas? Darbas.
Didžiausias pralaimėjimas? Nusiminimas.
Geriausi mokytojai? Vaikai.
Svarbiausia būtinybė? Bendravimas.
Kas jus daro laimingu? Būti naudingu kitiems.
Didžiausia paslaptis? Mirtis.
Gražiausias iš visų dalykų? Meilė

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Algimantas Zolubas:

  Labai tikra patriotė, daugybės publikacijų aktualiomis temomis autorė. Panašių į Ją šviesulių Lietuvai labai trūksta.
  Dėkoju parodos organizatoriams už velionės atminimo pagerbimą.

 2. A.Z.:

  Ačiū, atsiprašau, vengsiu.

 3. A.Z.:

  Ačiū, atsiprašau, vengsiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė