R. Šalaševičiūtė prisipažįsta pati davusi kyšį medikams (6)

Rimantė Šalaševičiūtėė | wikipedia.org, A. Didžgalvio nuotr.

Rimantė Šalaševičiūtėė | wikipedia.org, A. Didžgalvio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, kalbėdama „Žinių radijuj“ prasitarė, kad prieš kelerius metus yra davusi kyšį medikams.

Pasak ministrės, kovoti su kyšininkavimu gydymo įstaigose trukdo ligonių puoselėjamos sovietmečio tradicijos.

„Atvirai pasakius, prieš penkis ar šešis metus aš ir vokelį esu nešusi, nes vienas artimų giminaičių kategoriškai atsisakė darytis operaciją, kol nebus su gydytoju į priekį atsiskaityta“, – prisipažino R. Šalaševičiūtė.

Ministrė tikina, kad yra kovojama su įvairiapuse korupcija medicinos įstaigose. Dėl neskaidrių viešųjų pirkimų su pareigomis jau atsisveikino kelių gydymo įstaigų vadovai. Tačiau su smulkiu kyšininkavimu kovoti dar yra labai sunku, nes pacientai patys norai duoda kyšius, tikėdamiesi gauti geresnę paslaugą už tuos, kurie nedavė.

Praeitų metų „Transparency International“ korupcijos suvokimo indekso tyrime Lietuva pakilo per septynias vietas bei užėmė 32-ąją vietą iš 168 tirtų valstybių.

Pernai Lietuva buvo 39 vietoje iš 174 tirtų valstybių. Tarp Europos Sąjungos mes atsiduriame 18 vietoje iš 28 ir pakilome 2 laipteliais aukščiau.

Estijai skirta 70 balų ir 23 vieta (pernai – 69 balai ir 26 vieta), Latvijai – 55 balai ir 40 vieta (pernai – taip pat 55 balai ir 43 vieta), Lenkijai – 62 balas ir 30 vieta (pernai – 61 balas ir 35 vieta).

Lenkija tik vienu tašku lenkia Lietuvą. Rusija tenkinasi tik 119 vieta, o Baltarusija pateko 107. Ukraina nusmuko į 130 vietą.

Kaip ir metais anksčiau, taip ir 2015 metais pirmauja Danija, surinkusi 91 balą. Blogiausiai įvertinti yra Šiaurės Korėja ir Somalis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė